Kamusal Alanda Yapılan Sürpriz Evlilik Tekliflerinin Kadınları Baskı Altında Bıraktığı Düşüncesi Sosyal Medyada Tartışma Yarattı!

-
Abone ol

Hiç bu açıdan düşünmemiştim. 🤔

Birçok kere şahit olduğunuz belki de sizin bile içinde bulunduğunuz kalabalık içinde evlilik teklifi etme/alma durumu son günlerde epey tartışılıyor.

Belki de çoğumuzun aklına bile gelmemiş olan bu tartışılan durum aslında çok çok önemli. Kimine saçma kimine ise haklı bir eleştiri olarak gelebilir. Kısaca bu duruma bakıp sizin de düşüncelerinizi almak istedik.

İlk önce bu videoyla başlayalım. Bir adam diz çökmüş ve halka açık bir alanda sevgilisine evlenme teklifi ediyor. Fakat hesaba katmadığı bir durumla karşı karşıya kalıyor. Kadının bu teklife cevabı "hayır" oluyor. Bu tweet'i atan kullanıcı da bu durumu bir travma olarak adlandırmış.

İşte bu yaşanan durumla birlikte sosyal medyada kamusal alanda yapılan evlilik teklifiyle ilgili tartışma başladı.

@0kjjja

Kadınlar kamusal alanda yapılan sürpriz evlilik tekliflerinin psikolojik bir baskı yarattığını, saygısız bir davranış olduğunu düşündükleri için duruma epey tepki gösterdi.

Bazı kullanıcılar kadınların tepkilerinde haklı olduklarını söyledi.

@oygaki

Bazı kadınların istemedikleri halde "ayıp" olmasın diye evet dedilerini söylediler.

@ladychamallow

@elifeceygt

Bazı kullanıcılar ise(özellikle erkekler) bu tekliflerin bu şekilde yapılmasının nedeninin kadınlar olduğunu söyledi.

@mikail_karatas

Avm teklifleri, kalabalık sokak teklifleri... Sizce evlilik teklifi nasıl olmalı? Kamusal alanda mı yoksa baş başayken mi daha iyi? Ya da gerçekten kamusal alanda yapılan sürpriz tekliflerin psikolojik bir baskı yarattığını düşünüyor musunuz?

Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın! 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fazilet-sarigul

Her insan farklı istekleri düşünceleri de öyle bu teklif yapılmadan önce konuşulmalı iki taraf da hazırsa süpriz neyim yapılmalı o da evlilik teklifi yapıyorsun tanıyor olman lazım artık nasıl bir şeyden mutlu olacağını..misal ben sade ve başbaşa bir teklifden mutlu olurum.d

umut-ipek3

KADINLARI diye başlayan sözcüklerden nefret ediyorum kadınlar 3-5 kişilik bir insan grubu değil arkadaşlar dünya üzerinde 3,5 milyar kadar kadın var ve hepsinin görüşü düşüncesi hsdiiyatı farklı siz sadece kendi partnerinize odaklanın bence

hacer-varis

Bence evlilik teklifi baş başa yapılmalı, öteki sıf gösteriş. Ama bazı kadınlar elalem görsün, hava atayım diye kalabalık yerde yapılmasını istiyor. Çok saçma ve gereksiz geliyor bana

baver-asana

alakası yok kadınlar gösteriş manyağı onun dışında hayır diyen kadınlarda var

Gizli Kullanıcı

Hanımlar kusura bakmayın da erkekleri siz mecbur bırakıyorsunuz, herkes öyle demiyorum ama kadınlar gösterişi şaşaayı seviyor, baş başa evlilik teklif etse adama ne kadar odunsun dersiniz mesela, tamam çiftlerin arasında evlilik dahi konuşulmadan kalabalık bir ortamda evlilik teklifi uygunsuz olur ama belli bir birlikteliğin ardından kadında da beklenti oluştuysa evlilik teklifi yönünden, kalabalık yerde yapılabilir.

Görüş Bildir