Görüş Bildir
Haberler
Kaliforniya'da Yeni Önlem: Aşı Olmayanlar Restoran, Spor Salonu ve Sinemaya Giremeyecek

Kaliforniya'da Yeni Önlem: Aşı Olmayanlar Restoran, Spor Salonu ve Sinemaya Giremeyecek

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde restoran, spor salonu ve sinema salonları gibi kapalı mekanlarda Kovid-19 aşısı zorunlu tutulacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kaliforniya Los Angeles Belediye Meclisi, 4 Kasım'dan itibaren restoran, spor salonu ve sinema salonları gibi kapalı alanlarda müşterilerin Kovid-19'a karşı tam aşılı olduğunu kanıtlamaları gerekeceğini duyurdu.

Spa ve kuaför salonları gibi kişisel bakım mekanlarının yanı sıra kamu binaları için de aşı kanıtı isteneceği belirtilen yönetmeliğe göre, 5 bin ve üzeri kişinin katıldığı açık hava etkinliklerinde de tam aşılı olmak veya negatif test sonucunu göstermek gerekecek.

Daha önceki örneklerde olduğu gibi yine ilk defa Kaliforniya eyaletinde yürürlüğe giren yeni kuralların yakın zamanda ülkenin diğer eyaletlerinde de uygulanmaya başlanacağı bekleniyor.

Vaka ve ölümlerde ilk sırada

Vaka ve ölümlerde ilk sırada

Sıkı kuralların ülkede uygulanan ilk adresi olan Kaliforniya'da bir süredir yeni Kovid-19 enfeksiyonları, hastaneye yatışlar ve ölümlerde düşüş gözlenirken, yetkililer rakamların tekrar yükselmemesi için aşılama çabalarında ve yasaklarda ısrarlı.

Yaklaşık 40 milyon nüfusa sahip Kaliforniya, ABD'de Kovid-19 kaynaklı ölümler ve vaka sayısı bakımından hala ilk sırada bulunuyor.

Cadılar Bayramı, Şükran Günü ve aralık tatil sezonu yaklaşırken, Kovid-19 kısıtlamalarının ve aşı zorunluluğunun ABD genelinde hızla yaygınlaşmasına muhtemel gözüyle bakılıyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Osman Aydın

Darısı bizim ülkeye insallah