Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadınların Ne Yapsalar Suçlu Kabul Edilmelerine 25 Örnek

7.7bPAYLAŞIM

Erkeklerin dünyasında, kadınlar ne yapsalar kabahatliler. Bunun için mazeret bulmakta hiç zorlanmayan erkekler, kendilerinin sürekli yaptıkları şeyleri bile herhangi bir kadında gördüklerinde kabul edilemez bulabiliyorlar. Erkeklerin bu ikiyüzlülüğü yüzünden sosyal hayatta binbir zorlukla mücadele eden kadınlar, bir de üzerine haklarında edilen hakaretler, türlü ithamlar ve çirkin iddialara göğüs germek zorunda kalıyorlar. Kadın olmanın, erkekler tarafından sınırları çizilmiş ve kuralları koyulmuş bir alana sıkıştırılmak istendiği yerde, erkeklerin kadınları suçlamak için bir sebebe ihtiyaçları yok ama gündelik hayatta sık duyduklarımızdan bazıları şöyle...

1- Sokakta erkekler gibi rahatça kahkalar atarak gülerlerse "hafif kadın" olmakla suçlanabilirler.

2- Gece belli bir saatten sonra sokaktalarsa "aranıyor" olmakla suçlanabilirler.

3- Pek çok erkeğin yaptığı gibi evlilik dışı cinsel ilişki yaşarlarsa "namussuz" olmakla suçlanabilirler.

4- Eşlerinden, sevgililerinden ya da babalarından dayak yerlerse "kaşınmış" olmakla suçlanabilirler.

5- Metroda erkekler gibi bacaklarını iyice iki yana açıp otururlarsa "terbiyesiz kadın" olmakla suçlanabilirler.

6- Hemcinsleriyle gece eğlenmeye gider, üstüne bir de alkol alılarsa, "bir kadına yakışmayan hareketlerde bulunmakla" suçlanabilirler.

7- Biraz dekolte giydiklerinde "yollu" olmakla suçlanabilirler.

8- Canları kocaları ya da sevgilileriyle sevişmek istemezse "görevlerini yerine getirmemekle" suçlanabilirler.

9- Eğer bir işyerinde herhangi bir işi bir erkekten daha iyi yapıyorlarsa "fazla hırslı" olmakla suçlanabilirler.

10- Bir işyerinde erkeklerden daha fazla maaş alıyor ya da onlardan daha iyi bir terfi kazanıyorsa "patronla aralarında bir şeyler olduğu" iddiasıyla suçlanabilirler.

11- Sınıfta bir erkekten başarılıysa hoca tarafından "kayırılıyor olmakla suçlanabilirler.

12- Seks hakkında topluluk içinde erkekler gibi rahatça konuşurlarsa "orospu" olmakla suçlanabilirler.

13- Erkeklerin çoğu gibi yemek, ütü, temizlik gibi ev işlerini yapmaktan hoşlanmıyorlarsa "kadınlık görevlerini yerine getirmiyor" olmakla suçlanabilirler.

14- İş yerinde mobbinge uğrarlarsa "hak etmiş" olmakla suçlanabilirler.

15- Bir barda ya da gece vakti ıssız bir sokakta tacize uğrarlarsa "orada ne işi varmış" denilerek suçlanabilirler.

16- Her ne sebeple olursa olsun boşanırlarsa "kim bilir neler yaptı da adam bunu boşadı" denilerek suçlanabilirler.

17- Evlenmek isterlerse "koca meraklısı", istemezlerse "maymun iştahlı" olmakla suçlanabilirler.

18- Maddi durumlar biraz iyiye giderse ya da zaten iyiyse, bunu "kadınlıklarını kullanarak elde etmiş olmakla" suçlanabilirler.

19- Makyaj yapmazlarsa, saçlarını kısa kestirirlerse veya kıllarını almamayı tercih ederlerse "erkek gibi görünmekle" suçlanabilirler.

20- Bir erkeği reddettiklerinde, o erkek tarafından akla hayale gelmeyecek şeylerle suçlanabilirler.

21- Tek başına yaşamaya karar verdiklerinde ya da tek başına eve çıktıklarında "bir işler karıştırmakla" suçlanabilirler.

22- Kendi ayakları üzerinde durmak için kendi paralarını kazanmak isterlerse "gözü yüksekte olmakla" suçlanabilirler.

23- Karşı cinsten arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi seviyorlarsa "erkekçi olmakla" suçlanabilirler.

24- Kadın kadına vakit geçirmeyi tercih ediyorlarsa, "başlarında bir erkek olmadan ne yapıyorlar" diyerek suçlanabilirler.

25- Bir erkekle samimi olursa "niyeti bozuk", mesafeli durursa "kendini beğenmiş, soğuk nevale" olmakla suçlanabilirler.

Bonus: Trafik kazası yaparlarsa "kadın" olmakla suçlanabilirler.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bekir.kahraman.180

biz modern ağzıyla çapkın diyelim de diğer adı zaten herkes biliyo

erci-e

Aman ne mağdurmuşsunuz... Bunlara ne diyeceksiniz peki? Kadın erkeğe vuruyorsa cesurdur; Erkek kadına vuruyorsa canidir, şerefsizdir. Bir kadının erkeği aniden öpmesi romantiktir; Aniden bir kadını öpen erkek sapıktır. Erkeğin vücudunu süzen kadın flört etmek istiyordur; kadın vücudunu süzen erkek sapıktır. Kadın hesabı ortak ödemek isterse maddi bağımsızlığını kazanmıştır; Erkek hesabı ortak ödemek isterse kalitesiz, kıytırık heriftir. Kadının tuvaletleri karıştırması sadece bir hatadır; Erkek yanlış tuvalete girerse sapıktır. Kadının yaptığı her işe yardım edilmelidir; Erkek bir iş yaparken yardıma ihtiyacı olup olmadığı sorulmaz. Kadın sinirli ise "özel günü"dür; Erkek sinirli ise odundur, öküzdür. Kadın bir işi başardığı zaman "Kadının fendi, erkeği yendi" ya da "Kız başına başardı" olur; Erkek bir işi başardığı zaman "O kadar erkek hegemonyasına dedem de yapar" ya da "Erkek, başaracak tabi, başarmak zorunda" olur.

erci-e

Ayrıca yargılamalarda aynı suçu işleyen kadınlar, aynı suçu işleyen erkeklere göre %64 daha az ceza alıyorlar! Ama hep kadınlar mağdur! Hayır, kadınlar hep mağrur!!!

miya-chan

Herkes herkesle aynı değil. Anlattığınız kadın ve erkek profilleri, bu gönderide anlatılan kadın ve erkek profilleriyle uyuşmuyor farkındaysanız. Üstelik kimse, diğerinin yaşadığı şeyi yaşamadan bilemez. Benim tanıdığım erkekler günlerini hep sizin anlattığınız gibi yaşamıyorlar, nadiren oluyor. Ama bir bayan, buradaki 25 maddenin hepsini her gün yaşayabiliyor. Tabii ki kadınların da insan olduğunu ve arada bir soluk vermeleri gerektiğini düşünüp de, anlattığınız olayların aslında kadınların hakları olduğunu da idrak edebildiyseniz ne mutlu. Çünkü her zaman kadınlar ezilseydi bu ülkenin gıkı çıkmayacaktı ve siz de bu maddeleri sırf kendi cinsinizi koruyabilmek için yazdınız. Haklısınız. Fakat aynı anda bilmediğiniz şey var ki anlattığınız olaylarda da neredeyse hiç birinde olay genelde kadınların lehine sonuçlanmaz. Saygılar.

dusunen_odun

bkz. şimdi bu hoş bi görüntü mü?

hwa.alpha

Bakir olmayan ama bakire bir kadınla evlenmek isteyen namussuzları da görelim... Bakir değilsen evleneceğin kadının bakire olup olmaması umurunda dahi olmamalı aynı şey kadın için de geçerli.

redwyn

aslına bakarsak her şey olması gerektiği gibi. eski ve dar kafalı olarak tanımlanan kesim daha önceki imkan ve ortam neticesinde proglamlandıkları görevi icra etmeye devam ediyor, bu kesim haricindeki yeni kuşak ise bu tür içerikleri okuyup bilinçleniyor ve toplumun olması gereken ve doğru olarak kabul gören şeyleri yapmaya yöneliyo. işte sıkıntı eski ve yeni versiyonların oranında. eski versiyonlar olmasa veya en aza indirgense bu ve bu tür şeyler olmayacak mutlu mesut yaşıyacağız.

redwyn

anlayan varmı? :D

betul-leyla-suayyiplar

anlayan var mı ne çekçe mi yazdın

dusunen_odun

çare öjeni diyosun

Görüş Bildir