Kadınların Kendilerini Sivilceleriyle Birlikte Sevmeleri İçin Harika Bir Kampanya Başlatan Model!

123PAYLAŞIM

Magazin dergilerinin belirlediği güzellik standartlarına uymak neredeyse imkansızken bir de ortaya Instagram modelleri çıktı ki sormayın. Tek bir güzellik algısı yaratarak, insanların üzerinde gereksiz bir baskı oluşturuyorlar. 

Fakat bazı insanlar, Instagram alemini tamamen bu güzellik algılarını yıkmak için kullanıyorlar. Onlardan bir tanesi de model Louisa Northcote. Louisa, insanların ciltlerinde oluşan iz, akne ve sivilceleri kabullenmeleri için 'Free the Pimple' yani 'Sevilcelere Özgürlük' adı altında bir kampanya başlattı.

Bu güzel kampanyayı sizler için derledik. Buyurun!

Kaynak: http://vt.co/lifestyle/health/model-laun...

Son zamanlarda oldukça başarılı olan "beden olumlama hareketi" ne, insanların ciltlerindeki akne ve sivilceleri kabullenmelerini de dahil etmek istemiş Louisa.

Louisa verdiği bir röportajda şöyle söylüyor: "Beden olumlama gerçekten güçlü bir hareket ve değişik vücut yapılarına sahip birçok kadının da kendini kabul etmesini sağlıyor. #sivilcelereözgürlük hareketini başlatmamın nedeni; kadınların çatlaklarını, göğüs uçlarını, regl dönemlerini ve ciltlerini sahiplenmelerini ve kendilerini böyle sevmelerini sağlamaktı."

"Yıllarca sivilcelerimi kapatmaya çalıştım, onların günümü, hayatımı hatta akıl sağlığımı etkilemelerine izin verdim ama şimdi kendimi olduğum gibi kabul edip, seviyorum."

"Ben, bütün her şeyleri değişim ve yüksek sesle konuşmak olan bir nesilin parçasıyım. Aknelerim vardı bu yüzden mükemmel değildim. Yıllarca sivilcelerimi kapatmaya çalıştım, onların günümü, hayatımı hatta akıl sağlığımı etkilemelerine izin verdim ama şimdi kendimi olduğum gibi kabul edip, seviyorum."

Louisa, paylaştığı bir videoda akne problemiyle ilgili görüşlerini dile getiriyor:

"Benim gibi aknelere sahip bir modelin dergi ya da reklam tabelalarında poz verdiği bir günün hayalini kuruyorum. Günlük olarak, bana teşekkür eden ve onlara sosyal medyada kendi aknelerimi göstererek ilham olduğum insanlardan mesajlar alıyorum. İnsanların dergi kapaklarında "mükemmel" bir görüntüden ziyade kendilerine benzeyen birini görmeleri ne kadar güzel olurdu."

Louisa'nın kampanyası sosyal medyada yayılmaya başlamış bile. Şimdiden 400'e yakın #freethepimple etiketiyle paylaşılmış fotoğraflar var. İşte onlardan bazıları:

"Yaklaşık 3 senedir aknelerimle mücadele ediyorum, fakat son 2 aydır, aknelerimi kapatmadan görünüşümü kabullendim. Ve geçen aydan beri, kesinlikle hiç makyaj yapmadan dışarı çıkabilecek kadar güvene sahibim."
"Bilinçli olarak olumlu düşüncelerle kendimi olumladığım için bu yaz iyi hissediyorum. Umarım sizin yazınızda beklediğinizden iyi geçer. Ama geçmezse de olsun, hayat değişiyor ve güzel günler önünüzde."
#freethepimple #aknefarkındalığıayı
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bykzlt

Bu gibi sağlık problemleri tabi ki can sıkıcıdır ama bu gerçekliği kabul edip, üzülmemeli insan.Zaten hayat sizden bağımsız şekilde moralinizi bozacak üzecek etkilere fazlasıyla sahip.Sivilce problemi olanlara tavsiyem kesinlikle sıkmayın patlatmayın, öyle böyle geçecek hiç olmazsa iz kalmasın.

gudaydiya

Sivilcesi olmayanlar altta ne kadar rahat yorum yapmış ya. Kusura bakmayın sağlıklı besleniyorum, uyku düzenim normal, tedavisini de gördüm, hormon testimde de anormallik çıkmadı. Ama devam ediyor.

blizzard

Bir tane kız kardeşimiz sadece yediklerine dikkat ederek sivilcelerinden kurtulmuş. Bunu da gün gün kaydetmiş. Yani homini gırtlak yemeyi bırakırsa sivilcelerden kurtulur.

nadia

Atakan bey sivilcelerin nedeni hastalık ve hormonal değişimler de olabiliyor çoğunlukla. Hatta araştırmalar yemeklerle doğrudan bir bağlantı bile kurmuyor. 😒 Zayıf insanlarda bile çıkan bir şey için hala saçma sapan konuşuyorsunuz.

gizembuyukb

hangi araştırmalar olduğunu bizimle de paylaşır mısınız ilk defa böyle bişey duyuyorum...

apollonia-corleone

gün gün fotoğraf çekmedim ama bu durumu birebir yaşadım.Tabi ki bende böyle bir etkisi oldu diye herkese olur mu bilemiyorum

gzm-ynklr

♥ ♥ ♥

pinpon

sivilcelerle baş etmenin tek yolu var o da saglıklı beslenmek bu kadar açı çekeceğine sağlıklı beslensin (hormonal sorun varsa o apayrı)

Görüş Bildir