Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadınların Erkeklerden Daha 'Etik' Olduğunu İddia Ederken Yine Bir Kadından Ayarı Yiyen Micheal Moore

-

Michael Moore, ataerkilliği eleştirirken kadınların ahlaki yönden erkeklerden daha üstün bir cins olduğunu varsaydı. Ancak Jessica Ellis bunun tamamen yanlış olduğunu ve kadınların ahlaki olarak doğru kararlar verirken doğalarından gelen özel bir durumları olmadığını ve tamamen seçim yaptıklarını belirtti.

Tweetleri BoredPanda'dan derledik.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/gender-equali...

Oscar'lı film yapımcısı Michael Moore, Twitter'ı dünyada hiç kötü kadın olmadığına ikna etmeye çalıştı.

"Hiçbir kadın atom bombası icat etmedi, baca kurmadı, soykırım başlatmadı, kutup buzullarını eritmedi veya okula silahlı saldırıda bulunmadı."

Ancak yazar Jessica Ellis bunları inandırıcı bulmadı.

"Pekala... Bu şaşırtıcı derecede yanlış."

"Buradaki Elizabeth Graves. Los Alamos'taki Manhattan Projesi kapsamında yaptığı çalışmalar nükleer silahların geliştirilmesinde temel gereksinimdi."

"Buradaki Mary Walton. İki farklı bacanın patentini aldı."

"Bu da Ilse Koch, Buchenwald'da kumandandı."

"Buzulları eritmeye gelirsek, Ceri Powell ile tanış. Shell'in küresel keşif başkanı."

"İlk modern silahlı okul saldırısını Brenda Spencer gerçekleştirdi, kendisi ergenlik çağlarında bir kız."

"Ataerkilliğin ellerinde kadınlar dehşet derecede zulümle karşılaştı, ancak bizi silemezsin. Biz fildişi heykel değiliz."

"Ve kadınlara; onların hiç karanlık bir yüzü olmadığını, sütten çıkmış ak kaşık olduklarını söylemek akıl sağlıklarına zarar verir. Biz daha iyi değiliz."

"Bunu ileri sürerek, yalnızca faaliyetlerimizi ortadan kaldırmakla ve bizi tarihten silmekle kalmıyor; üstüne seçim yapma yetimizi de yok sayıyorsun."

"Etik olarak iyiyi tercih etmek kadınlar için daha kolay değil. İyilik vajinamızdan çıkıyormuş gibi davranmayı bırakmanın vakti geldi artık. Biz de seçim yaparız."

İnternet hemen gereken desteği gösterdi. 👏

"Baylar ve bayanlar, size doğru feminizmi sunuyorum!"

"Kadınlar daha az vahşetten sorumlu çünkü güce daha kısa süre hükmettiler, daha iyi insanlar oldukları için değil."

"Cidden, antik tarihe bakın. Kraliçeler tam olarak iyiliksever arabulucu sayılmazlar. Neredeyse zulüm kapasitemiz benzer gibi."

"Evet, teşekkür ederim! Kadınların zayıf ve narin bir tür olduğunu, herkesin onlara yardım etmesi gerektiğini düşünen feministler hiç kimseye iyilik yapmıyorlar."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gulevin-dincer1

Geçen malın teki tvit atmıştı; kadına hesap ödeten erkek önündekini kessin falan diye. Biri şu galeriyi "kadın düşmanı feminist" malına iletse ya.

denizzozturkk

İşte gerçek feminizm budur - eşitlik ve beraberlik taraftarı olmak, kendi cinsini üstün görmek değil. Keşke bazı "feministler" bunu örnek alsalar.

yagmur-yilmaz43

Kadınlar kötülük mü yapmaz ? Bunu diyen kişinin Osmanlı dönemi kadınlarının saray ve ya harem maceralarından haberi yok galiba.

_oishii_

Dünyada sadece iki çeşit insan vardır, iyi ve kötü insan.. ayrıntılar önemli değil

jsy

Olayın kadınlara saygı olmadığını, eşitlik olduğunu herkes anladığı zaman bu anlamsız pozitif ayrımlar da son bulur.

Görüş Bildir