Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadınların Erkeklerden Beklediği Mantık Sınırlarını Zorlayan 10 Şey

 > 
5.6bPAYLAŞIM

Erkeklere de hak vermek lazım. Kadınlar onlardan öyle acayip, yapılması zor şeyler bekliyor ki yakınmalarını anlıyoruz. İşte kadınların erkeklerden beklediği, istediği mantık sınırlarını zorlayan 10 şey.

1. Anlayışlı biri olmak.

Kadınları anlamalarını beklemiyoruz ancak en azından anlayışlı biri olmaları çok zor olmasa gerek. Kadınlar anlaşılmaz yaratıklardır diye her yerde bangır bangır bağırılıyor. Kabul öyle olalım ancak yine de bu erkeklerin anlayışlı biri olması önünde engel değil. Biraz empati, biraz mantık ile başarmak mümkün. Hadi yapabilirsiniz çok zor değil.

2. Sadece biraz romantizm.

3. Aşırıya kaçmamak.

Sinirlenince, kıskanınca, istediği cevabı alamayınca duygularını zirvede yaşamak bir erkek alışkanlığı. Sanırız duygularını böyle daha iyi ifade edebildiklerini düşünüyorlar ama öyle değil. Her zaman sesinizi yükseltmenizden, hep kadınların alttan almasını beklemenizden, sınırı olmayan kıskançlığınızı erkeksi bir duygu olarak itelemenizden sıkılmış olabiliriz. Duygularınızı bu kadar aşırıya kaçmadan da anlatabilirsiniz, biz anlarız ciddiyim.

4. Uyumlu olma.

Son derece abuk bir istek daha. Biraz uyumlu olmak, istemediği şeyleri de sevdiği kadın mutlu olsun diye yapabilmek. Off erkek olmak çok zor ya, şimdi kim gidecek sevgilinin arkadaşlarıyla buluşmaya, kim o ortamda eğleniyormuş pozları kesecek değil mi? Ama yapabilirsiniz, siz erkeksiniz, siz güçlüsünüz, siz yiğitsiniz....

5. Sevgisini gösterme.

45 yıldır seni seviyorum demedi ama bilirim sever... Bok biliyorsun demek istediğimiz anlardan biri daha. Erkekler, sevginizi gösterebilirsiniz biz hemen şımarmayız, sırtınıza çıkmayız. Neticede olgun, yetişkin insanlarız. Sevilmek ile bokunu çıkarmak arasındaki ayrımı yapabiliyoruz. Biliyoruz çok şey istiyoruz ama sevginizi gösterin azıcık.

6. Sorumlulukları paylaşma.

Hayat müşterektir, kadın erkek eşittir lafları söylenince güzel ama hayata geçirince inanın daha güzel. Kadının yeri evidir, mutfaktır, elinin hakkı hamurudur, kariyeri anneliktir şeklinde yaşayıp ağzınızdan eşitlik kelimesini düşürmemeniz bizim için hiçbir anlam ifade etmiyor. Zor olacak ama erkeklik tahtınızdan inip tebanızın arasına karışsanız nasıl olur haşmetlimiz?

7. Adil bir hayat.

Hazır sırası gelmişken o sürekli savunduğunuz (!) eşit hayatı da istemiyoruz biz. Eşitlik deyince sizin aklınıza kadının fiziksel gücünü sınamaktan başka bir şey gelmiyor çünkü. Aklınız sanırım sadece "madem eşitiz al bavulu sen taşı" demenin ötesine geçemiyor. Biz adil bir yaşam istiyoruz. Gerçekten sıradışı bir istek ama madem birlikte yaşıyoruz...

8. Sabır.

İddaa bültenine çalışırken, atların kumda nasıl çimde nasıl koştuğunu incelerken, arkadaşları ile duvarın üzerinde 6 saat otururken sıkıntı yaşamayan bir erkek sevgilisi ile alışverişe çıktığında nasıl oluyor da her dakikası kıymetli bir işadamına, bir borker'a dönüşüyor anlamak bizim için güç olsa da kendilerinden biraz sabır diliyoruz. Mesela buluşur buluşmaz öpüşmeye başlayıp, ardından koşarak arkadaşınızın evine gidip sevişmiyorsak lütfen hoşgörü gösterin olur mu. Biliyoruz siz bunu hak ediyorsunuz ama işte kadınlar gerip bir cins değil mi?

9. Saygı.

Üstün cins erkeklerin kaburgalarından yaratılmış olan kadına saygı göstermesini beklemek biraz aşırıya kaçmak gibi görünebilir ama büyüklük sizde kalsın, saygı göstermekle incileriniz dökülmez. Hatta daha da büyürsünüz, böyle ulaşılmaz falan olursunuz.

10. Seksist yaklaşımları dizginlemek.

Biliyoruz a.ına koymak sizin için bir yaşam felsefesi, bacaklarınızı yayıp oturmak önünüzdekinin rahatlığı için elzem, babalık kariyerinizin önünde bir engel değil, ev işleriyle iş yaşamınızı bir arada götürmek gibi kaygılarınız yok ama... Neyse bu gerçekten abartı bir istek olacak gibi. Siz koymaya devam edin ya hakkınız sizin bu.

Son olarak...

Bu içeriği okuyan hiçbir erkek bu içeriğin muhatabı değildir, siz hepiniz harikasınız, hepiniz örnek birer erkeksiniz. Onlar kim olduklarını biliyor...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rasim_celik

Kadınlar erkeklerden böyle şeyler beklemezler. Onlar; ''Daha çok kıroluk, daha fazla odunluk, aşırı kıskanılmak, hödüklük ve bunların sonunda da beğenmeyip çatmak'' isterler. Merve Ç. yanılmış yani. Ya kör olmuş ya da o ünlü gözlem yeteneğini kaybetmiş..

nebusimdi

Yumruk atarken imdat diye bağıranlar en ağır cezaya çarptırılmalılar.

batuhan-berke-bekinkaya

dokundu

hugi

onedio editörlerinin duyarsızlığına sessiz kalınmasın, Türk olduğu için bir insanın ölümüne ses çıkarmamak nedir ? anasayfaya vermedikleri basit bir galerimiz. lütfen destek ve duyarlılık gösterin http://onedio.com/haber/adi-soylenmeyen-fasizmin-son-kurbani-firat-cakiroglu-458112#reactions

aygun1

herhangi bir sözlükte yazsaydın "ablaya erkek gönderelim" diyerek ti ye alınırdınız. Aradınığınız erkeği Google'de bulamıyorsa, eeğ!! biz nağğpahhkk! -diye de denebilir. Aşağıdaki yorumcu "Non Serviam" a katılıyorum. Buyrun Merve Ç. (julie anne san jose)

Görüş Bildir