Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadınların Aldattıktan Sonra "Beni Affet" Diye Yalvarmamasının 2 Temel Sebebi

 > -

Sevgilisini, eşini aldattıktan sonra "beni affet" diye yalvaran kadın sayısı erkekle kıyaslandığında son derece azdır. Bunun sebebini düşündünüz mü hiç? 

Bunun iki temel sebebi vardır.

1. Kadın aldatmayı bir intikam olarak görür.

Eşinin, sevgilisini aldatan kadınların bahanelerinden biri intikam almaktır. Ancak bu daha ziyade erkekte görmeye alıştığımız cinsten anında verilmiş bir karar değildir. Yılların birikimidir tabiri caiz ise. Sadece aldatılmış olmakla da sınırlı değildir. Bunun üzerine kadının yok sayılmasını, ilgisizliği, aşağılamayı, kadınlık gururunun yok edilmesi, vb. sebepleri de ekleyin. Bütün bunları yaşayan kadın zaman içinde içinde büyüttüğü intikam ateşinin söndürecek mecra bulduğunda aldatma yoluna gider. Ancak bu aldatma yine sevgiden yoksun, salt tensel bir oldu değildir, yine burada tamamen kadın olsun da diye hareket eden erkekten ayrılır. Seviştiği kişinin, sevişmeye değecek biri olması, onu sevmesi, onun da kendisine değer verdiğini hissetmesi önemlidir. Bütün bu kriterleri göz önünde bulunduran kadın aldattığı zaman erkeğin bunu tamamen hak ettiğine inandığı için pişmanlık duymaz. Asla erkeğe "affet beni" diye yalvarmaz, zira yalvarması gereken aslında erkektir. Bunu erkeğin kendisi de bilir.

2. İkincisi kadın aldatması uzun soluklu, ince düşünülmüş, kararı bilinçli bir şekilde verilmiş bir aldatmadır.

Yani kadın, erkek gibi "aha Rus" şeklinde bir aldatma olayına girmez, içine sinmeyen işlere bulaşmaz, artılarını eksilerini düşünür ve sonunda yapacaksa yapar. Bundan dolayı da nadiren pişman olur. Bu pişmanlık da genelde erkeğin kendisine iyi davrandığı anlarda çıkar sonra sönerek kaybolur. Yani yukarıda da bahsettiğimiz üzere kadın sırf başka biriyle sevişmiş olmak, başka birini arzuladığı için eşini, sevgilisini aldatmaz. Erkek arkadaşlarıyla otururken "kaçak et keselim mi bugün?" diyerek eşini aldatmaya karar verebilirken, kadının böyle bir şeye tevessül etmesi mümkün değildir. O yapacağı eylemin sonuçlarını ölçüp biçer, artılarını eksilerini düşünür, değip değmeyeceği konusunda kafa yorar sonra adım atar. Hal böyle olunca da kararından pişman olması nadiren görülen bir durumdur.

Ama mesela erkek, sırf boşalayım da gerisi önemli değil diye aldatabildiği için, eve gidip de eşinin, sevgilisinin ona gülümseyen suratını görünce eşek gibi pişman olur, ağlar, yalvar yakar olur.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ramazan-dogantekin

evlılıkte ihaneti hiç bir şey haklı gösteremez kardeşim ihanete cesaret edecceğin kadar çık karşi tarafa ayrılıyom de bitsin şerefsiz onursuzca hayata devam etmekten daha iyidir bide çocuk varsa seyreyle gümbürtüyü neymiş o öle kadının yada erkeğin nedenleri varmış falan ihanetin açıklamasımı olur

srkn-fndlr

yaa yaa tabii. Aldatmayı haklı çıkartmak için yazılmış saçma sapan ve feministçe yazılmış bir yazı. Yılların birikimiymiş bilmemneymiş. hayır yavrum o senin haysiyetsizliğin, birikim değil. Aldatan kadınada ....tiri basacaksın kardeşim. Belirsizlik ve güvensizlik içinde bir ömür yaşamaktansa defolsun gitsin. Mumu kimle söndürdüyse onun yanına. Saçmalık.....

bufixondatree

sonuç olarak kadın aldatması erkek aldatması altında nasıl bir neden yatarsa yatsın karaktersizligin son noktası savunacak bir şey yok intikam almak için aldatmak nedir.

eaglequeen

Yaa yeter yaa yeter yeminle tükendim artık merve ç. Bunu kim editör yaptı arkadaş yaa

komutansneijder

Maddeleri okuyunca "Merve Ç. mi demi lan bu " diyenler ?

Görüş Bildir