Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadınlar Toplanın! Orgazm Olamıyorsanız Eğer Sebebi Siz Değilsiniz, Beceriksiz Partneriniz!

-

Muhtemelen pek çoğunuzun bildiği gibi erkekler, kadınlardan çok daha kolay ve sık orgazm oluyorlar.

Bir arkadaşımızdan (!) duyduğumuz bu iddia kulağımıza çok kez geldi ama acaba ne kadar doğru, bilimsel ve psikolojik araştırmalar bu konularda ne diyor?

Kadınların orgazma ulaşması söylendiği kadar zor mu sahiden? Zor ise neden? Zoru kolaylaştırmak mümkün mü?

İşte bu sorularla yola çıkan Chapman Üniversitesi ve Kinsey Enstitüsü, oldukça geniş bir katılımcı kitlesiyle derinlemesine bir araştırma yapmış.

Bu araştırmaya 52,000’den fazla kişi katılırken, bu 52,000 kişinin içinde heteroseksüel, gay, lezbiyen ve biseksüeller de var.

Araştırmayı yürüten ekip, katılımcılara aslında sıradan ama cevapları pek çok derin manalar içeren sorular yöneltmiş.

Soruların içinde partnerlerine oral seks yapıp yapmadıklarından tutun da, seks hakkında ne sıklıkla konuştuklarına kadar her soru varmış aslında.

Katılımcılar da sorular bildikleri yerden gelince, soruları zor falan demeden açık yüreklilikle cevaplamışlar.

Katılımcıların soruları rahatlıkla cevapladığını gören araştırmacılar, bir de son seks deneyimleri hakkında bir şeyler öğrenmek istemiş haliyle.

İşte, arkada müzik çalıp çalmadığını, cinsel birleşmenin kaç dakika sürdüğünü, birleşme esnasında pozisyon değiştirip değiştirmediklerini falan sormuşlar.

Cevaplar alındıktan sonra sıra gelmiş bu cevapları yorumlamaya.

Elde edilen ilk sonuçlar bir nebze şaşırtıcı olmuş, zira heteroseksüel kadınlar ile lezbiyen kadınlar arasındaki orgazm olma oranı arasında büyük bir fark olduğunu görmüşler.

Lezbiyen kadınların %88’i her birleşme esnasında orgazm olurken, bu oran heteroseksüel kadınlarda ise %65'e kadar düşmüş.

Peki, lezbiyen kadınlarda orgazma ulaşma oranı %88 iken, heteroseksüel kadınlarda neden %65?

Cevap basit aslında, bu kadınların cinsel ilişki esnasında yaşadıkları farklı deneyimler ve cinselliği yaşayış şekillerinin farklılığı oranlar arasındaki değişimin sebebi.

''İyi de biz orgazm olamayacak mıyız hiç :/" demeyin, çünkü araştırmanın başındaki isim olan Prof. David Frederick, bu “orgazm farkı”nın ortadan kalkabileceğini söylüyor.

Nasıl'ı belli aslında, cinselliği olması gerektiği gibi yaşayarak.

Orgazma daha kolay ulaşan kadınların seks esnasında ve sonrasında yaptıkları davranışlar oldukça benzer.

Yani demek ki bazı davranışlar, kadının orgazma ulaşması için şart. Bu davranışlar araştırmaya göre şunlar;

Ön sevişmenin uzun olması, partnerine yatakta neler istediğini söylemek, partneri yataktaki performansı için övmek, seksi bir oyun haline getirmek, yeni pozisyonlar denemek, farklı fanteziler kurgulamak, seks sırasında konuşmak, aşk ifadeleri kullanmak ve daha nicesi…

Araştırmanın verdiği bir başka ilgi çekici sonuç ise kadın orgazmının en çok da “oral seks”e bağlı olduğu gerçeği.

Ancak şaşırtıcı bir şekilde, oral seks hetero çiftler arasında pek de yaygın değil. Çiftlerin yarısından bile daha azı cinsel ilişki öncesinde ya da sırasında oral seks yapıyor. Haliyle de heteroseksüel kadınların orgazma ulaşma oranı da çok azalıyor.

Araştırma diyor ki, heteroseksüel kadınlar da yatakta orgazm olmak istiyorsa eğer lezbiyen kadınların yaptıkları şeyleri yapmaları gerekli.

Yani, lezbiyen çiftlerin söylediklerini de yapın, yaptıklarını da yapın arkadaş. 

Bu kadar basit.

Ama elbette bu noktada kadınların partnerlerine büyük iş düşüyor.

Sonuç olarak, heteroseksüel kadınların orgazma ulaşamama nedenleri “kadın” olmalarından değil, cinsel ilişki sırasında eşlerinin onları orgazma ulaştıramamalarından.

Doğru düzgün yapın şu işi be kardeşim! 😎

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
osuran-boga03

malı arap faikten alıyorduk

spaceman

sadece galerinin adına yorum yazmak için girdim. Ulan sorun kadın da değilse tabi ki adam da olacak başka ihtimal mi var . Hay ben senin matematik hocanın integralini alim

aslanyurek

O kadar kadınla seks yaptım çabalarıma rağmen "işte seks budur" diyebileceğim sadece 2 tanesi var. Malesef kadınlar ne konuşmaya ne de paylaşıma pek açık değil. Hatta bir tanesi yatakta terbiyesizlik ettiğimi söyleyerek daha başlamadan kalkıp gitmişti. Oral seks ayrı bir olay. Ben yapmak için eğildiğimde hatun "için kaldırıyorsa yap" demişti ve tam başlayacakken "ben asla yapmam" dedi. Bu ağızla kızımı öpüyorum da bahanesi oldu. Sanki erkek ve kadın bedenleri birer iğrençlik abidesi! Böyle düşüncelere sahip insanlar asla sekste tatmin olamazlar. Özetle kadınlarımızın orgasm yüzdesi asla artmayacak, erkeklerinki ise zamanla azalacak zira 2 dakika gir çık yaptıktan sonra gelmek bana göre orgazm değil.

dr.kingschultz

kız yapınca hoşunuza gider, ama kendileri yapmazlar, sakso denilen şey karşılıklı arkadaşlar, lütfen siz de yalayın :)

erdal-sutcu

eşek gibi işte çalış aklına gelebilecek her türlü angaryayı yap kızların istedigi çocugu seçme şansı varken sen yazdığın kızın seni beğenip kabul etmesini bekle toplumsal statün aşağıda olsun senin başına ne gelirse gelsin önemsizdir sokakta yürürken baktıgın bölgede kız olsa kıyameti koparan sevgilin varsa okulun yarısıyla yattı ama bunu yüzüne söyleyemezsin ayıp okulun biter iş başvurusu yaparsın bayanlar her zaman öncelikli alınır üniversitede azcık güzelsen hocalardan bonuslu bonuslu notlar alırsın biraz gaza geldim afedersinizde çoğunuz 31 olsanız çekilmezsiniz bu toplumun boku çıktı artık ben diyim ohhh be ne rahatladım iyi dolmuşum

Görüş Bildir