Kadınlar Tacizcilerini Türkiye Haritası Üzerinde İfşa Ediyor: Sen De Anlat

2.6bPAYLAŞIM

Kadınlara yönelik taciz ve şiddet olaylarının arttığı bu dönemlerde yaşanan taciz, şiddet ve saldırı olaylarını paylaşabileceğimiz bir internet sitesi kuruldu. Biz de bu siteyi sizinle paylaşmak istedik. 😇👇

Kadına yönelik şiddet, cinsel taciz ve saldırılar her geçen gün azalmak yerine artıyor!

Kamusal alanların daha güvenli hale getirilmesi için kadınlar da birçok adım atıyor.

Kadınların kamusal alanda şiddet, cinsel taciz ve saldırıya maruz kaldıkları ya da şahit oldukları olayları bildirebilecekleri bir platform kurmaları attıkları adımlardan sadece bir tanesi

"HarassMap" olarak 2010 yılından itibaren Mısır'da etkin olan bu platform Türkiye'de "Sen de Anlat" adıyla kuruldu.

Platform: Sendeanlat

Maruz kaldığınız ya da şahit olduğunuz herhangi bir cinsel taciz veya şiddet olayını anlık ya da olaydan sonra siteye girip bildirimde bulunabiliyorsunuz.

Sizden olay hakkında bilgi vermeniz ve taciz türünün ne olduğunu belirtmeniz isteniyor.

Son olarak olaydaki rolünüz ve herhangi bir müdahalede bulunup bulunmadığınız soruluyor.

Bildirim yapıldıktan sonra psikolojik ya da hukuksal olarak kadınlara destek vermesi bu platformun önemli özelliklerinden biri!

Ayrıca sadece taciz ve şiddet olaylarını kadınlar bildirmiyor. Cinsiyet ayrımı yapılmadan herkes bu platformda yaşadığı olayları paylaşabiliyor.

Cinsel taciz veya saldırıların arttığı bu dönemde böyle bir paylaşım platformun kurulması önemli ve gerekliydi. 👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bseozyrt

Siz manyakmısınız amk ? Tacizci istismarci orospu cocuklari öyle şeyleri okuyup daha da azıyor. Kimse hikayesini veya özel bir şeyini falan yazmasın.

emrehan-pekoren

En güzel yöntem caddelere kamera koymak ve bunları kayıt altında tutmak olur. Bu sistem kısa sürede troll de dolar. İnternet ortamını biliyoruz... Gerçekten tacize uğrayanlar da arada kaynar gider. Bu sistem de bir işe yaramadığıyla kalır.

Gizli Kullanıcı

kızlar eniyisi hepiniz ameliyatla erkek olun,anca tacizden kurtulursunuz belki..ama belki diyorum bu ülkede:)yani savunma sporları öğrenin,gece ve tenha yerlerde gezmeyin,çok süslenmeyin,çirkinleşin hatta tam tersine,saçınızı kesin,erkek gibi takılın,kilo alın,dışarı çıkmayın,kapanın..taciz olmıcak söz veriyorum:)deneyip uygulayanlardan biliyorum,işe yarıyo..cidden herkes bunları yapsa,dünyada taciz edip asılacakları kadın kalmasa naapacaklar bakalım:)..gerçi olmasa da bu kafadakiler her şekilde asılırlar..

walter-sullivan

Bakın tamamiyle şahsi düşüncem olarak yazıyorum. Bu olaylar eskiden de vardı, günümüzde de haliyle oluyor. Artık iletişim aygıtları çok geliştiği için herşeyi hemen duyabiliyoruz artık. Hatta ve hatta belkide bunun kaç katı duyamadığımız olaylar var. Bu teknolojinin sayesinde artık bir takım ayaklanmalar, bir takım önlemler alınmaya başlandı. Bunları görmek çok güzel... Kadınlarımız Bizim İçin Melektir NET! Umarım buna herkes duyarlı olur.

Gizli Kullanıcı

Feyk hikayelerle dolacaktır. Keşke amacına uygun kullanılsa. Ülkenin trolü bol. Gıcık olduğum şehirlerde tacizci tecavüzcü sapık çok gibi bi algı yaratmak için sürekli oralardan taciz bildiriminde bulunabilirim. Pratik zekalı bi trol olarak aklıma ilk gelen trollük bu oldu mesela. Bu gibi durumları engelleyebilecek bi platform mudur? Trollüğe çok açık gibi geldi.

birinci-tekil-birey

Kesinlikle. Okur okumaz benim de aklıma bu geldi.

Görüş Bildir