Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadınlar Siyasete Katılımı Anlatıyor

-
Abone ol

Kadın Koalisyonu bileşenlerinden olan Filmmor, "2015 seçimleri öncesi siyaseti kadınlara sorduk, umutla dolduk!" diyerek yeni çalışmalarını yayınladı. Kadın Koalisyonu adına sokak röportajları yapan Filmmor ekibi, Türkiye'de kadınların siyasete katılım hakkında düşüncelerini aldı. Cinsiyet eşitliği ve siyasette kadın hakları üzerine çalışan Kadın Koalisyonu, "Biz kadınlar, kurtarılmayı bekleyen kurbanlar değiliz. Örgütleniyoruz, güçleniyoruz, direniyoruz. Hayatımızı kâbusa çevirenlerden demokratik yollarla hesap soracağız . Eşitlik mücadelesinde sesimizi, sözümüzü bizimle birlikte haykıran, hayata geçirenlerden yana olacağız.Hayatımızın iplerini elimize alıyoruz, bundan böyle kadın erkek eşitliğini öncelikli hedefi haline getirmeyen hiçbir partiye oy vermeyeceğiz!" şeklinde açıklama yaptı.

Kadınlara Sorduk

Kadın Koalisyonu, Türkiye'deki bağımsız kadın örgütlerinin bir araya gelerek siyaset odaklı iyileştirme çalışmalarını yürüttüğü bir platform.

Kadın Koalisyonu, kadınların toplumsal ve siyasal katılımını artırmak, güce ve şiddete dayalı, ayrımcılıktan beslenen mevcut siyasete karşı eşitlikçi, adaleti hedefleyen bir siyaset pratiğini mümkün kılmak amacıyla biraraya gelen yerel ve ulusal düzeyde örgütlenmiş bağımsız kadın örgütlerinin oluşturduğu bir platformdur/örgütlenmedir.

Koalisyon hakkında detaylı bilgi almak ve üye örgütleri görmek için buraya göz atabilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir