Kadın Orgazmlarıyla İlgili Hepimizin Öğrenmesi Gereken 18 İlginç Gerçek

-

Kadın cinselliği dünyanın en karmaşık fiziksel olaylarından biri gibi görünse de, aslında bazı ortak noktaları kadınları birbirlerine yaklaştırıyor ve partnerlerinin onları daha iyi anlamasına yol açıyor.

Sizler için kadın orgazmı ile ilgili gerçekleri Izismile'dan derledik.

Kaynak: http://izismile.com/2018/04/26/orgasms_f...

1. Lezbiyen kadınlar seks sırasında daha sık orgazma ulaşıyor.

2014 yılında yapılan bir araştırmada, heteroseksüel kadınların %61.6'sının orgazm yaşarken, lezbiyen kadınların %74.7'sinin bu hissi tattığı ortaya çıktı.

2. İlk vibratörler buharla çalışıyordu ve kadınların histeri rahatsızlığını tedavi etmek için doktorlar tarafından icat edilmişti.

19. yüzyılda bir kadının orgazm olması da doktorunun sorumlulukları arasındaydı.

3. Kadınların %80'i orgazm numarası yapmıştır. Hatta aynı araştırmaya katılan kadınların %25'i, toplam cinsel birleşmelerinin %90'ında orgazm taklidi yapmıştır.

Aslında bir kadının orgazm olduğunu anlamak çok da zor ya da imkansız değil. Kadının alt karın kısmında düzenli kasılmalar meydana gelir, ayakları gergin olur, meme uçları sertleşir. Yani dikkatli bir partner karşısında orgazm taklidi yapmak oldukça zordur.

4. Orgazm olmak için vajinaya bir organ ya da cisim girip çıkması şart değil.

Kadın orgazmı genellikle vajinaya yapılan penetrasyonla sağlanır, aslında bu bir gereklilik değildir hatta o kadar etkili bir yöntem bile değildir demek mümkün. Çoğu kadın sadece okşanarak da boşalabilir. Bazı kadınlar sadece öpüşerek zirveye ulaşır, kimi kadınlar ise sadece orgazm düşünerek bile bu hissi yaşayabilir.

5. Kadınların spor yaparken boşaldığı görülmüştür.

Bir araştırmaya katılan ve spor yapan kadınların %40'ı böyle bir durumun başlarına geldiğini itiraf etti.

6. Kadınlar da erken boşalabilir!

2011 yılında Portekizli kadınlar arasında yapılan bir araştırmada, kadınların da cinsel birleşme sırasında istediklerinden daha erken boşaldığı ortaya çıktı. Fakat araştırmaya katılan kadınların sadece %3'ünde böyle bir durum görülmüştür.

7. Klitoris aslında penisin uç kısmına çok benziyor, hatta aynı organ!

Klitoris ve penisin başı yapı olarak birbirinin aynısıdır. Hatta öyle ki, bu iki organ biz ana rahmindeyken bakıldığı zaman henüz cinsiyetlerimiz oluşmamışken birbiriyle aynı görünür.

8. Orgazmlar kadının ağrı ve sızılarını geçirebilir.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmaya katılan kadınların %48'i boşalma sırasında baş ağrılarının geçtiğini dile getirdi. 

Ayrıca orgazm sırasında yaşanan alt karın kasılmaları, adet dönemi sancıların iyi geliyor. Bunun dışında orgazm sırasında salgılanan bir hormon ağrı eşiğimizi yükselterek kronik bel, sırt veya bacak ağrılarına karşı bizi daha dayanıklı hale getiriyor.

9. Kadın orgazm sırasında kendini görünmez hissedebilir.

Bilimsel araştırmalara göre, orgazm sırasında beynimizin öz yansıma ve korku işleme bölgesindeki aktiviteler oldukça düşüyor. Yani aslında doğa bize bir bakıma 'anı yaşa' diyor. Ayrıca hem kadınlarda hem de erkeklerde, orgazm sırasında beyin aktivitesi incelendiğinde eroin almış bir kişiyle çok sayıda benzerlik görülüyor.

10. Kadınlar orgazm sırasında hayatlarını kaybedebilir! Aslında bu erkekler için de geçerli!

Fransızların orgazm için 'petite mort' yani küçük ölüm dediğini hiç duymuş muydunuz? Ani ölümlerin %0.6'sı seks sırasında gerçekleşiyor. 

Seks sırasında ölüm sebebi genellikle, ani kalp durması!

11. Kadınlar boşalırken 'aşk, bağlılık hormonu' denilen oksitoksin salgılar.

Oksitoksin hormonu ne kadar çok olursa, kadın orgazmını o kadar çok yaşayabilir.

12. Orgazm sırasında sıvı fışkırtmak çok sayıda kadında görülen, gerçek bir durum. Ayrıca sanıldığının aksine bu sıvı idrar değil.

Kimi kadınların üretral süngeri, erkeğin spermine benzer bir sıvıyla doludur. İşte bu yüzden orgazm kasılmaları sırasında bu sıvı dışarı çıkar.

13. Kadın orgazmının süresi ortalama 15 ile 20 saniye arasındadır fakat bu süre 2 dakikaya kadar çıkabilir.

14. Kadınlar doğum sırasında orgazm yaşayabilir.

Fransa'da yapılan bir araştırmaya katılan ebelerin, %0.3'ü doğum yaptırırken annelerin boşaldığını bildirdi.

15. Orgazm orgazmdır! Klitoral ya da vajinal olarak ikiye ayırmak pek de doğru değildir.

1996 yılında araştırmacılar Masters ve Johnson kadın orgazmının tek bir türü olduğunu fakat buna ulaşmanın farklı yolları olabileceğini tespit etti.

16. Kimi kadınlar boşalıp boşalmadığını anlayamazlar.

Kimi kadınlar orgazmı, genelde görüldüğü gibi şiddetli yaşamadıkları için bu zirveye varıp varmadıklarını fark edemez.

17. Kadınlar egzersiz yaparak orgazmlarını daha iyi hale getirebilirler.

Kegel egzersizleri denilen egzersiz, leğen kemiğinin zeminde bulunan kasları çalıştırır. Bunun yanısıra çişinizi tutup bırakmak, ya da Geyşa topları denilen ağır toplarla vajinal kasları çalıştırmak orgazmınızı daha keyifli hale getirebilir.

18. Orgazm başta değil yaştadır!

Yakın zamanda gerçekleştirilmiş bu araştırmaya göre 18 - 24 yaş arasındaki kadınların %61'i orgazma ulaşırken, 40 ve 50 yaşlarındaki kadınların %70'inin boşaldığı ortaya çıktı. Yani kadınlar yaşları ilerledikçe cinsel açıdan olgunlaşıp, ne istediklerini daha iyi bilir hale geliyorlar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alexiss

okurken kalktı

sonofyafes

Beyin orada anlaşılan :)

gzm-ynklr

♥ ♥ ♥

hellxy

Seviştiğiniz hatun, göz bebekleri yukarı gidip sadece beyaz ak görüyorsanız bilin ki amacınıza ulaşmış, hatunu mutlu etmişsiniz demektir. gerisi tırı vırı.

demistid

tüyleri bir anda diken diken oluyordu, biri dişlerini sıkıp gıcırtadırdı, birisi enteresan bir şekilde kasılırdı, ama en ilginç ikisi biri tam o esnada ritmik bir şekilde "oy oy oy oy" diyordu çok komikti, en kötüsü orgazmdan sonra ağlayan dı... bir anda ağlamaya başlıyordu sebebini sordum o da bilmiyormuş yada bana öyle söyedi, çok garip ti bir anda salya sümük ağlardı... farklı yani..

ahmetbroxdx

Bize de bıraksaydın reis naptın sen öyle

demistid

elimden geleni yaptım :D

ghost-ae

Bilgilendirme açısından başarılı bir içerik.Kadın-erkek arasında ki cinsel birliktelik dişinin cinsel yapısının yarısından azına hitap ettiği için bu bilgilerin bir çoğuna,pek çok kadın anlam veremeyebilir.Ama sonuçta bir şekilde hitab edebiliyor :) Hiç yoktan iyidir..Güzel tüyolar var.Egzersizin faydası oldukça fazla.

ghost-ae

Anlaşılmıcak birşey söylemedim..Erkek-kadın arasında ki cinsellik tamamen üremeye dayalıdır.Zevk ve orgazm kısımlarının çok az bir miktarına hitab eder.Bilimsel olarak tasdiklenmiş rakam %35..%100'ünün tatmin edildiği bir dişi cinsel anlamda çok başka boyutlara ulaşır.Bu da kadın-erkek cinselliğinin yanına bile yaklaşamayacağı bir boyut.Yeteri kadar anlattığımı düşünüyorum.

Gizli Kullanıcı

Astral seyahat yaparak boyut değiştirmek gibi mi yoksa ölüp ölüp dirilmek gibi mi

ghost-ae

:) Vaay espirik.. Yok daha çok bir aydınlanma ve seksin ne olabaileceğiyle ilgili net fikirler edindikten sonra 100.lewellara ulaşabileceğini keşfetmesi gibi,genel anlamda fiziken sizin bir fikir sahibi olamayacağınız boyutlar..Ama sen takılma bunlara ya..Komiklik çabaların güzel ordan devam et sen :)

Görüş Bildir