Kadıköy'de Çöp Konteynerinde Bacaklar Bulunmuştu: Gözaltına Alınan Şüpheli Vahşeti İtiraf Etti

 > -

Kadıköy’de çöp konteynerinde halıya sarılı halde iki bacak bulundu. Bacakların ilk etapta bir kadın ait olduğu düşünülüyordu. Ancak Adli Tıp incelemesi bacakların bir erkeği ait olduğunu ortaya çıkardı. Polisin araştırması sonucu şüpheliye de ulaşıldı. Gözaltına alınan F.Ö, amcasını öldürüp cesedini parçalara ayırdığını itiraf etti.

Kadıköy Acıbadem’de öğle saatlerinde kağıt toplayıcıları bir çöp konteynerinde halıya sarılı halde bir bacak buldu.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, yaptıkları inceleme sonrası bir bacak daha buldu.

Bölgede nalbur dükkanı olan bir vatandaş ise şöyle konuştu 👇

“Kağıt toplayıcı bir bayan geldi, içine bakarken halıya sarılmış bir bacak çıkarmış bize geldi söyledi. Biz de baktık kesmişler, bayan bacağı belli, ona benziyor. Biz de polise haber verdik sonra polis inceleme yaptı. 30 senedir buradayım ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım."

İlk bilgiler, bacakların bir kadına ait olduğu yönündeydi. Olay yerindeki incelemenin ardından bacaklar, Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

İnceleme sonucu bacakların bir erkek bedenine ait olduğu anlaşıldı.

Polis, cesedin diğer parçalarına ulaşabilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

DHA'nın aktardığına göre, polis, bacakların içine konulduğu çuvalın üzerinde telefon numarası yazan bir kargo şirketine ulaştı. Kargo şirketi çuvalla kargonun gönderildiği kişinin adını polise verdi. Polisin gözaltına aldığı kişi, çuvalı arkadaşı F.Ö.'ye verdiğini söyledi. Bunun üzerine İkitelli'de yakalanan F.Ö., amcası Rıfat Rıza Öztürk (55) 'ü öldürdüğünü itiraf etti. Amcasını tartışma sonrası öldürdüğü öğrenilen F.Ö.'nün daha sonra cesedi parçalara ayırdığı tespit edildi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir