Kabak Çekirdeğinde Sanat: Ressam Ferhat Edizkan, Sıra Dışı Tuvalleriyle Görenleri Hayrete Düşürüyor

-
9 dakikada okuyabilirsiniz

Ressam Ferhat Edizkan, ‘Seeds of Art’ (Sanatın Tohumları) ismini verdiği projesinde, eserlerini tuval yerine sıra dışı bir yere yapıyor: Kabak çekirdeklerine…

Genellikle portreler üzerine çalışan sanatçı, çizimlerini genellikle tek renkli yapıyor.

Çalışmalarını, köklenip büyüyecek ve ruhu besleyecek birer tohum olarak düşünüyor.

Çocukluğundan beri çizgi roman okumayı ve çizimleri kopyalamayı çok seven Ferhat Edizkan, anne ve babasının da resme yetenekleri olduğunu söylüyor.

Kabak çekirdeklerine resim yapma fikrinin, pahalı malzemelere ihtiyaç olmadığını göstermek amacıyla ortaya çıktığını belirtiyor.

“Masamda kabak çekirdeği vardı, bir tanesini alıp mürekkebe batırdım ve bir portre çizip videosunu Instagram'da paylaştım.”

“Çekirdeğin mürekkeple uyumu hoşuma gitti ve onu bir çizim aracı değil de çizim yüzeyi olarak kullanmak istedim ve üzerine resim yapmaya başladım.”

Ve ardından bu güzel eserler ortaya çıkıyor...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gulyana-iva

Sanatı severek yapmak lazım dikkat çekmek için saçmalamış

worldoftugi

işsizlik diyen arkadaşlar; biz bu işler üzerinden para kazanıyoruz ama yine de siz bilirsiniz.

texasli_cowboy

Çok güzel bir çalışma olmuş. Böyle sanatsal çalışmaları gördükçe istemsiz bir mutluluk hissi duyuyorum. Zaten sanatta insana mutluluk hissi veren şey degil midir ? Kimi zaman da bu hissin yanında bir şeyler anlatan, bir şeyler katmak isteyen görsel, işitsel ve dokunsal şaheserler bütününe sanat diyebiliriz değil mi ?

elifcee

harika 👏🏻

Gizli Kullanıcı

bu ne oluyor biliyor musunuz.? Gayrimenkulü vardır orada burada. Oradan gelen Kirayı yiyodur bir şekilde. Böyle geçim derdi yok haliyle. İşsiz. uğraş babam uğraş... Ama takdir ediyorum güzel işsizlik. Benim de canım kabak çekirdeği çekti. Netflixten Arka sokaklar izleyeyim bir yandan KAPAK çekirdeği yiyeyim...(HA bu arada nerden biliyosun lan diye soruyorsan.) Herif tanesi 60 liradan Winsor Newton fırça kullanıyor aq düşün artık işte.

Başlıklar

Instagramannekabak
Görüş Bildir