Japonya'da 500.000 Kişinin Yaşayacağı Dünyanın En Yüksek Bina Kompleksi

 > 
208PAYLAŞIM

Japonya başkent Tokyo'ya dünyanın en yüksek ve uzun binasını inşa etmek için kolları sıvadı. 1700 metre uzunluğunda olacak olan 'Sky Mile kulesi', inşası bittiğinde dünyanın en uzun binası olacak. 2045 yılında bitmesi öngörülen binada 500.000 kişi yaşayacak.

Japonlar, şimdi de iklim değişikliğiyle mücadeleye destek verecek, dünyanın en yüksek binasının da içinde yer alacağı 500.000 kişilik kompleksi yapmak için kolları sıvadı.

Mirror’da yer alan habere göre, onaylanırsa, Başkent Tokyo’nun güneybatı bölgesindeki Tokyo Körfezi’ne inşa edilecek 1700 metre uzunluğundaki 55.000 kişinin yaşayacağı ‘Sky Mile Kulesi’ şu an dünyanın en uzun binası olan Dubai’deki 828 metrelik Burç Khalifa’nın iki katı yüksekliğinde olacak.

zete.com

Proje kapsamında binanın çevresine yapay adalar da yapılacak. Bina ve adalar optimum rüzgar direnci amacıyla sekizgen şekilde inşa edilecek. Proje, adalarla birlikte toplam 500.000 kişiye ev sahipliği yapacak.

Devasa kulenin 2045 yılında tamamlanması öngörülürken projenin sahile yakın yerlerde yaşayanların karşılaştığı tsunami gibi olaylara karşı da koruma sağlayacağını söylüyor. Proje, manyetik tren hattına da bağlanarak bölgede bulunanlara süper hızlı ulaşım hizmeti sunacak. 

ZETE

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir