Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İyilik Kazanacak! Daha Önce Hiç Doğum Günü Kutlamamış Evsiz Çocuklar İçin Partiler Düzenleyen Güzel Kalpli Genç

36PAYLAŞIM

17 yaşındaki Tanvi, evsiz çocukları mutlu etmenin peşinde. 😍

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/life/teen-throw...

İyi kalpli bir genç, hafta sonu tatilini, evsiz çocuklara doğum günü partisi düzenlemek için kullanıyor.

17 yaşındaki lise öğrencisi Tanvi Barman, Körfez Bölgesi'ndeki farklı evsiz barınaklarına gidip orada tanıştığı çocuklara özel doğum günü partisi düzenliyor. İlk başta onları tanımamasına rağmen, iletişim kurmaya başladıkları andan itibaren çocukların ona güvendiğini ve parti ruhunun ortaya çıktığını söyledi.

Genç, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan “No Birthday Left Behind”(Kutlanmamış Doğum Günü Kalmasın) ile birlikte yedi yaşından beri ailesi ile evsiz barınaklarında gönüllü olarak çalışıyor.

CBS Evening News' göre bu fikir, Tanvi'nin bu barınaklardaki çocukların doğum günlerini hiçbir zaman, onun ve arkadaşlarının yaptığı gibi kutlamadığını fark etmesiyle ortaya çıktı.

Genç şunları söyledi: "Bu çocuklar için hayatlarında bir mutluluk kaynağı bulmak çok zor. Onları en azından bir gün de olsa özel ve sevilmiş hissettirebilirim."

Partilerin yemek ve eğlence masrafları için yerel bayiilere ulaşan Tanvi, bu şekilde parti dekorasyonları için de para toplamaya başladı.

Gencin bu gayreti sayesinde, bölgedeki diğer evsiz barınaklarındaki çocukların doğum günü olduğunda insanlar Tanvi'ye ulaştı.

En son, Tanvi birçok satıcı sayesinde iki çocuk için doğum günü partisi düzenledi. Bu çocuklarından birinin ismi Tianah ve henüz birinci doğum gününü kutladı.

17 yaşındaki genç şu sözlerle devam etti: "Bir saate kalmadan elimi tutmaya, kollarımı çekiştirmeye ve bana güvenmeye başladılar."

Parti kutlamaları yiyecek ve dekorasyonlarla kalmadı. Artık kuruluş kurulduğu için, yüz ressamları, kuklacılar ve diğer eğlence biçimlerinin hepsi gönüllüler tarafından desteklendi. Başka insanlar da pizza ve doğum günü pastalarıyla birlikte bağış yaptı.

Bir önceki partide Anneth isimli çocuğun 14. yaş gününü kutlayan Tanvi, 'No Birthday Left Behind' kuruluşunu, ailesinin desteği olmasa gerçekleştiremeyeceğini söyledi.

Genç, anne ve babasını bu programın gücü olarak tanımladı ve onların yardımı olmadan şehirde dolaşıp farklı yerlere gitmenin zor olacağını belirtti. "Ailem bana destek olmak için hep yanımda." Gencin ailesi ise bu başarının tamamen kızları ve onun iyiliğinden kaynaklandığını söyledi.

Haberle ilgili videoyu buradan izleyebilirsiniz. 👇

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
utku.tezcan

Dünya böyle insanlar sayesinde dönüyor

niniszaa

bana bunlarla gelin

Görüş Bildir