Görüş Bildir
Haberler
İtalya'da Tabut Sıraları Oluştu: 'Cenazeleri Nereye Koyacağımı Şaşırdım'

İtalya'da Tabut Sıraları Oluştu: 'Cenazeleri Nereye Koyacağımı Şaşırdım'

İtalya’nın vaka ve ölü sayısının en yüksek olduğu Bergamo kentinde tabut sıraları oluştuğu belirtildi. Kentin cenaze müdürü “Onlar ölüyor, sürekli ölüyor ve ben artık cenazeleri nereye koyacağımı bilmiyorum” dedi.

Çin'de ortaya çıkan Kovid-19 virüsünün şu ana kadar en fazla can aldığı ülke İtalya oldu. İtalya'da son 24 saatte 760 kişi daha hayatını kaybetti ve hayatını kaybedenlerin toplamı 13 bin 915 oldu. Vaka sayısı ise 83 bin 49'a yükseldi. 

İtalya’nın vaka ve ölü sayısının en yüksek olduğu Bergamo kentinde koronavirüsten ölenlerin cenaze işlemlerine yetişilemediği belirtildi.

Ambulansların biri gidip biri geliyor

Ambulansların biri gidip biri geliyor

Sputnik'in İtalyan L'Espresso gazetesinden aktardığı habere göre, yüzlerce kent sakini hastalığın bulaşıcı özelliği nedeniyle sevdiklerinden ayrı, yalnızlık içinde öldü. 

Gazeteye konuşan cenaze müdürü Giacomo Angeloni, “Onlar ölüyor, sürekli ölüyor ve ben artık cenazeleri nereye koyacağımı bilmiyorum” dedi. 

Kentte tabutlardan sıraların oluştuğu ifade edildi. 

Sağlık uzmanları da hastaneye aşırı sayıda hastaların gelmeye devam ettiğini, ambulansların 70 kişi getirdiği günlerin olduğunu söyledi.

"Bir günde 20 hastamı kaybettim"

"Bir günde 20 hastamı kaybettim"

Haberde “Son dört hafta katliamı andırmaya başladı. Bergamo bölgesinde Kovid-19’dan 600’den fazla kişi hayatını kaybetti, ama gerçek hasta sayısı çok daha yüksek, binlerce, zira birçok insan koronavirüs testi yapmadan evlerine dönüyor” ifadesine yer verildi.

Alınan tedbirlere rağmen doktorlar ve yakınlarını kaybedenleri teselli etmeye gelen rahipler de Kovid-19’dan ölüyor.

Uzmanlar, durumun böyle gelişeceğini beklemediklerini itiraf ediyor.

Yerel hastanede çalışan bir doktor, “Her şey bittiğinde doktor olarak çalışmaya devam edip etmeyeceğimi bilmiyorum. Daha dün bir gün içinde 20 hastamı kaybettim. Daha önce böyle bir şey görmedim” dedi.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Resho

24. günler itibariyle İtalya ve Türkiye istatistikleri karşılaştırılınca durumumuz gerçekten çok vahim.

MRS. NOBODY

Ah be! Mkarnaya verdiğiniz aşkı keşke vaktinde hastaneye doktora bilime verseydiniz. Koskoca İtalya Mezarlık gibi

uykuask2

sen de boş yapma

semih turan

Bizim medyamız; Hastane yerine otogarları gösterdiği için, bizler durumun vahametini hala kavrayamadık. Virüsten kaybettiğimiz insanların sayısını gizlediğin... Devamını Gör