Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Her Hafta Halktan Biri Seçiliyor: İsveç'in Resmi Twitter Hesabı Türk Öğrenci Mehmet Murat Doğan'a Emanet

 > 
73PAYLAŞIM

İsveç'in resmi Twitter hesabını bir hafta boyunca, 25 yaşındaki üniversite öğrencisi Mehmet Murat Doğan yönetecek.

İsveç'te, 2011'den bu yana resmi Twitter hesabını her hafta halktan seçilen bir isim yönetiyor.

151 bin kişinin takip ettiği resmi Twitter hesabını İsveç Lund Üniverstiesi'nde Uluslararası Kalkınma ve Yönetim dalında yüksek lisans yapan Mehmet Murat Doğan devraldı.

AA muhabirine konuşan Doğan, iki yıldır İsveç'in Lund Üniversitesinde Uluslararası Kalkınma ve Yönetim dalında burslu yüksek lisans yaptığını belirterek "Twitter hesabını her hafta bir vatandaş yönetiyor. İsveç Enstitüsü bu hafta beni seçmiş. Benim için de büyük bir sürpriz oldu. Bir hafta boyunca daha çok yaşadığım şehir Lund'dan paylaşımlarda bulunmayı düşünüyorum." dedi.

Doğan haberi "Güzel Lund'dan herkese günaydın! Adım Mehmet Murat ve bu hafta @sweden'i ben yöneteceğim, 25 yaşındayım, Türkiye'de doğup, büyüdüm ve 2016'dan beri İsveç'te yaşıyorum. Şu anda Lund Üniverstiesi'nde LUMID programında MSc adayıyım" diyerek duyurdu.

İsveç Enstitüsü tarafından belirlenen kişi, profile ismi ve fotoğrafını ekleyip bir hafta boyunca kişisel paylaşımlarda bulunabiliyor.

"En sevdiğim aktörlerden biri olan Max von Sydow'un Lund'da İsveç'te doğduğunu biliyor musunuz?"

Doğan son yaptığı paylaşımda Kurban Bayram'na ilişkin bilgiler verdi ve kutladı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir