İstanbul Metrosunda Tacize Tanıklık ve İfşa: 'İbret-i Âlem Olsun!'

53bPAYLAŞIM

Ne yazık ki, hâlâ ataerkil sistemin sırtını sıvazladığı erkeklerin her şeyi kendilerine hak gördüğü bir devirde yaşamaya devam ediyoruz. Kadın yaşamı hâlâ erkek şiddeti ve cinsel istismar tehdidiyle karşı karşıya. Güvenli olması gereken kamu yaşamında, sokakta, toplu taşımada bile güvende değil kadınlar

Dün İstanbul metrosunda kadınların maruz kaldığı bitmek bilmez tacizlere maalesef bir yenisi daha eklendi. Ve aslına bakarsanız yaşama devam ettiğimiz her an ekleniyor...

Twitter kullanıcılarından Yase dün tanık olduğu fiziksel tacizi ve akabinde yaşadıklarını bu tweetlerle anlattı.

"Dün metroda tanık olup çıldırdığım bi taciz olayını anlatıcam. Mağdur taraf sussa bile bizim susmamamız gerektiğini.. Önce görselleri atayım"

Bu, kadınların her gün yaşadığı sayısız tacizlerden yalnızca bir tanesi. Tacize sessiz kalmak ona ortak olmak, meşrulaştırmaktır!

Tacize maruz kalan o an yaşadıklarıyla her zaman buna ses çıkaracak psikolojide olmayabilir. Bizim yapmamız gereken o kişiye destek olmak, cesaretlendirmek ve yanında olduğumuzu belli etmek.

Taciz ve cinsel istismar karşısında yalnızca Yase gibi sesimizi çıkararak, yok saymayarak dur diyebiliriz!

Kadın cinayetleri oranının önünün kesilemediği bir ülkede, bir kadın tanık olduğu tacize dur derken, onu anlatırken dahi suçlanıyor. İşte en çok da bu yüzden artık avazımız çıktığı kadar bağırmalı ve sesimizi olabildiği kadar yükseltmeliyiz. Çünkü kadınların her gün yaşadığı bu gerçekleri yok saymayarak, görmemezden gelmeyerek, sesimizi çıkararak ve bu mücadele alanını beraberce yükselterek dur diyeceğiz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
thant

bunu görüp de bu delikanlılığı bu kıza bırakanlar da en az bu şerefsiz kadar orospu çocuğudur!!!

cakiii

teşekkürler vicdanlı kız <3

o_na_neymis

karısı.... Ozellikle karısına izletin...

xing

net ceza parmaklarını keseceksin bunların ki neyden dolayı ceza aldıkları bilinsin millet içine çıkamasın

dego

Daşşaklı bir kadına düşmemiş demek ki..Rezalet ne mayasız ülkeymişik.!

Görüş Bildir