İstanbul'dan da Hissedildi: Marmara Peş Peşe İki Depremle Sallandı

 > -

Yalova açıklarında birbiri ardına meydana gelen 2 deprem, İstanbul ve çevre illerde de hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi'nin verilerine göre Yalova açıklarında meydana gelen deprem, saat 08.40'ta yerin 6,8 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

4.4 büyüklüğündeki depremden 10 dakika önce de merkez üssü Marmara Denizi'nin doğusunda 3.0 büyüklüğünde bir deprem daha oldu.

Kandilli Rasathanesi'den rahatlatan açıklama: Bölgede birkaç yılda bir bu tür orta şiddette depremler meydana gelmektedir

Yalova'da meydana gelen ve Marmara Bölgesi'nde bulunan şehirlerde hissedilen depremle ilgili Kandilli Rasathanesi açıklama yaptı. Rasathaneden tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

'25 Haziran 2016 tarihinde Yalova Açıkları Marmara Denizi’nde yerel saat ile 08:40’da aletsel büyüklüğü Ml=4.4 olan orta şiddette bir deprem meydana gelmiştir. Depremin odak derinliği yaklaşık 7 km civarında olup sığ odaklı bir depremdir. Deprem Yalova ili ile İstanbul ili ve ilçelerinde hissedilmiştir.

Bölgede birkaç yılda bir bu tür orta şiddette depremler meydana gelmektedir. Kuzey Anadolu Fay Zonunun Batı Marmara’dan geçen uzantısı Marmara Denizi içerisinde en yoğun deprem aktivitesinin gözlendiği yerdir. Marmara Denizi ve çevresi I. Derece Deprem Bölgesi içerisinde yer almaktadır. Dolayısı ile bölgede yaşayan vatandaşlarımızın depreme karşı her zaman hazırlıklı ve bilinçli olması, depreme dayanıklı binalarda oturmaları veya satın alacakları konutların depreme dayanıklı olarak inşa edilmiş olması olası afetlere karşı alınacak en güvenli tedbir olacaktır.'

Deprem sosyal medyada da hissedildi;

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir