İstanbul'daki Taksilerde 'İndi Bindi' Dönemi Başladı: En Kısa Mesafe 8.75 Lira

 > -

İstanbul'da dolmuşta olduğu gibi taksiye de indi bindi ücreti uygulaması yürürlüğe girdi. İstanbul Taksiciler Odası'nın hazırladığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin de kabul ettiği yeni düzenlemeye göre en kısa mesafenin 8 lira 75 kuruş olacak.

İstanbul'da 2017 yılı ile birlikte taksi ücretlerinde yeni bir uygulamaya geçildi.

Dünya'dan Emre Eser'in haberine göre, kısa mesafe yolcu almak istemeyen taksiler için yapılan şikayetler üzerine İstanbul Taksiciler Odası harekete geçti. Bu şikayetleri ortadan kaldırmak için taksilerde kısa mesafe uygulaması başlatıldı. Düzenlemeye göre 2.5 kilometreye kadar olan taksi mesafesi için 'indi-bindi' uygulaması yapılacak. Bu uygulama için belirlenen ücret ise 8 lira 75 kuruş olarak kabul edildi. İstanbul Taksiciler Odası'nın hazırladığı uygulama İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilgili birimleri tarafından da kabul edildi.

"Halkı mağdur etmemek için İBB ile yeni bir uygulamaya geçtik"

Yeni düzenlemeye ilişkin değerlendirmede bulunan İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Yayha Uğur, "yoğun trafikten dolayı bazı şoförlerimiz kısa mesafe yolcuyu kabul etmiyordu. Burada haklı olarak ekonomik sebepler gösteriliyordu. Bizde halkı mağdur etmemek için İBB ile yeni bir uygulamaya geçtik ve 'indi-bindi' dönemine geçtik. Burada 5 liralık mesafeye gidecek yolcu artık minimum ücret olan 8.75 TL'yi ödemek zorunda." dedi.

Geçtiğimiz günlerde de İstanbul Eyüp'te kısa mesafe gitmek istemeyen bir taksici kurşunların hedefi olmuştu...

Eyüp'te Bir Taksici Kısa Mesafeye Gitmek İstemeyince Kurşunların Hedefi Oldu! - onedio.com
Eyüp'te Bir Taksici Kısa Mesafeye Gitmek İstemeyince Kurşunların Hedefi Oldu! - onedio.com

Yeni düzenleme sosyal alemin de gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir