İsrail'de İki Bankayı Avokado Kullanarak Soyan Hırsız!

-
Abone ol

İsrail'de yaşanan hırsızlık olayının detayları oldukça şaşırtıyor. İki farklı bankayı soyan hırsız silah olarak ise avokado kullandı.

İsrail'in Beersheb şehrinde ismi açıklanmayan 47 yaşındaki soyguncu, iki farklı bankada elindeki avokadonun el bombası olduğunu söyleyip soygun yaptı.

Polisin takibi sonucu yakalanan soyguncunun daha önceden de aynı suçtan üç yıl hapis cezası aldığı öğrenildi.

İsrail'de meydana gelen olayda, müşteri kılığındaki soyguncu ilk önce Postal Bank'ın Big Beersheba alışveriş merkezinde bulunan şubesine girdi.

Vezne görevlisine üzerinde bir not bulunan kağıdı uzatıp paraları vermesini istedi.

Soyguncu, veznedar kadının tepki verdiğini görünce elindeki siyaha boyanmış avokadoyu gösterip "Elimde bomba var, parayı vermezsen patlatırım" diyerek tehdit edince veznedar kasada bulunan 4 bin 450 doları adama verdi.

Tanınmamak için şapka ve siyah güneş gözlüğü takan hırsız beş gün sonra aynı bankanın başka bir şubesine gitti. Aynı şekilde veznedara paraları vermesini, aksi takdirde elinde bulunan sahte bombayı patlatacağını söyledi. Bu sefer bankadan 3 bin 300 dolar aldı.

Kaynak: Haberler.com

Polisin takibi sonucu yakalanan adamın soygunda bomba diye kullandığı şeyin siyaha boyanmış avokado olduğu ortaya çıktı. Adamın daha öncede soygun suçundan üç yıl hapis cezası aldığı belirtildi.

Kaynak: NTV

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir