İslam Karşıtı Protestocuların Önünde Göğsünü Gere Gere Çektirdiği Fotoğrafla Koca Bir Alkışı Hak Eden Müslüman Kadın

6.1bPAYLAŞIM

24 yaşındaki müslüman kadının İslam karşıtı protestocuların karşısına geçip bütün samimiyetiyle poz verdiği fotoğraf internette viral oldu! Gelin cesur Shaymaa Ismaa'eel'in hikayesine hep birlikte bakalım!

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/ikrd/muslim-pic...

Sizi 24 yaşındaki Shaymaa Ismaa'eel ile tanıştıralım!

Kendisi otizmli çocuklarla ilgilenen bir davranış terapisti.

Shaymaa geçtiğimiz cumartesi günü Kuzey Amerika İslam Çemberi'nin bir toplantısına gittiği sırada kapının önünde İslam karşıtı protestolar yapan bir grupla karşılaşıyor.

Arkadaşlarıyla birlikte içeri girmeye çalıştıkları sırada ise topluluktan 'cehenneme gideceksiniz' gibi bağırışlar duyuyorlar.

"İnsanlar çok üzgündü ve kendilerini oldukları gibi nasıl kabul edeceklerini bilmiyorlardı. Bazı gençler o kadar üzüldü ki adamların yanına gitmeye bile çalıştılar." diye ekliyor Shaymaa.

Bütün bu nefretle tüm merhametiyle savaşmak istediğini söyleyen Shaymaa protestocuların önüne geçerek böyle poz veriyor arkadaşlarına!

Çektirdiği bu fotoğrafı Instagram hesabında şu sözlerle paylaşıyor: " Nezaket bir inanç işaretidir. Nazik olmayanların inancı yoktur."

"Toplantı sırasında sürekli onları düşünüp durdum. Kendi kendime keşke daha yüksek sesli hoparlörümüz olsaydı da peygamberimizden öğrendiğimiz güzel şeyleri onlar da duyabilselerdi diye düşündüm"

Toplantıdan kısa bir süreliğine ayrılıp alışveriş yapmaya gittiği sırada döndüğünde adamları tekrar orada gören Shaymaa, hemen arkadaşı Jamilah'a dönüp fotoğrafını çekip çekemeyeceğini soruyor.

"Oraya geldiğimde nefret dolu söylemlerine devam ediyorlardı. Polis memurlarına polis arabasının arkasında adamların tam önünde durup fotoğraf çektirip çektiremeyeceğimi sordum. Polis 'hayır' dedi"

Ve ekliyor: "Ve o an çok asi hissettim. Fotoğraf için o kadar gülümsemişim ki protestoculardan biri söylemlerini bana yöneltmeye başladı. Yüzün de kapalı olmalı gibi saçma şeyler söyledi."

Shaymaa'nın bütün cesaretiyle çektirdiği fotoğraf Instagram'da 160 bine yakın beğeni alırken, Twitter'da da viral oldu!

Birçok insandan tebrik mesajı alan Shaymaa'nın fotoğrafı Twitter'da birçok destek aldı!

Bazıları Shaymaa'nın bu harika fotoğrafının müzeye konulması gerektiğini söyledi.

Cesaretinden dolayı onu takip edenler ve bir kahraman olduğunu söyleyenler de,

Bir kutu dolusu sevgisini gönderenler de oldu!

Birçok kişiden güvenliği için dua aldığını söyleyen Shaymaa, dünya çapında birçok insanın yaptığı şeyden dolayı onunla gurur duyduklarını söyledi!

"Shaymaa Ismaa'eel bir kraliçedir! Çok basit ama ses getiren bir hareket. Bravo!"

"Bu kadını ne pahasına olursa olsun koruyun."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alp_er

düşünüyorum da biri yanacaksa yansın? size ne.kendi dininizi yaşayın öte tarafta bakalım kim yanacak kim yanmayacak. bence herkes yanacak. çünkü bir yaratıcı var ve bizler yaratılış amacımızın çok dışında hırslarımızın peşindeyiz.

deen-tharkuho

Helal sana kız 👏👏

g.lothlorien

bunlar bizden olmayan yanacak diyor, öbürü bizden olmayan yanacak diyor, herkes kendinden başka herkesin yanacağından o kadar emin ki! ama kimse düşünmüyor, hiçbir şeyi sorgulamıyor. klasik...

vag

İntihar saldırısı yapmamış mı? Alkış bravo.

ferdi-gungor

Bununla ilgili köşe yazdım da paylaşılmadı. Bence o önemli olan Türkiye'de Yahudi Kongresi, Hıristiyan Kongresi düzenlenebilmesi. Yoksa ABD'de İslam Kongresi düzenlenmiş banane? Ben ülkemin yaşanılabilir yer olmasını istiyorum

Görüş Bildir