Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İskandinav Tadı Yakalamak İsterken Evi Şark Köşesine Çevirmenin Dayanılmaz Hafifliği

 > 
129PAYLAŞIM

İkea'ya her gidişimde içimi bir mutluluk kaplıyor, bu sefer diyorum, bu sefer istediğim İskandinav kulübesi tadını yakalayacağım. Nyttja, Rosepeppar, Svelvik, Ranarp, Knodd, vs. ile evimi baştan yaratacağım diyorum. Busbasse'leri, Eköre'leri, Botkyrka'ları gördükçe kayifleniyorum. Alıp eve geliyorum, kendime huzurlu bir İskandinav köşesi yaratmak için kolları sıvıyorum... Bir bakıyorum ev şark köşesi olmuş.

1. Arkadaş bende mi bir şey var yoksa İkea mı Türk insanını gözünde fazla büyütüyor inan anlamıyorum.

2. Yıllardır oturduğumuz evden taşınınca “aha” dedim, “fırsat bu fırsat, evi şöyle modern ve minimalist bir anlayışla döşeyeyim de evde huzur ve güven ortamını tesis edeyim” diye düşündüm.

3. Tam ben böyle düşünürken ikea'nın yeni katalogu elime geçmesin mi resmen zevklendim.

4. Durmayın önümde paraya kıyıp bu evi çağdaş çizgilerle donatılmış, huzuru ve karmaşayı aynı anda sunan, farklı anlayışlara hitap eden zevk deryasına çevireceğim dedim.

5. Katalogu inceledikçe, yapacaklarımı düşündükçe kendimden geçtim. resmen New york tarzı bir salon, İskandinav tarzı bir mutfak, İngiliz tarzı bir balkon yapacaktım kendime.

6. Eve her girdiğimde bir Amerikan sitcom’unun setine girmiş gibi olacaktım, ahahayytt neler neler…

7. Bugün geldiğim noktada, bu kadar para harcadıktan sonra ev hala neden Sultanbeyli’de bulunan, iki göz gecekondu gibi görünüyor vallahi anlamıyorum?

8. Aynı aksesuarı adam koyunca Koloniyal tarz oluyor ben koyunca şark köşesi oluyor avradını s..yim!!

9. Mesela adam tavandan asmış “Skurar” saksıyı olmuş sana sundurma, ben asıyorum aynı saksıyı oluyor sana Hatice ninenin evi.

10. Adam sofraya koymuş “Dinera” kaseyi, sofra olmuş kraliyet sofrası, ben koyuyorum Dinera’yı sofra soğan cücüklerinin gezindiği yer sofrası oluyor.

11. Adam “Gullvi” kumaş ile harikalar yaratmış, evi renkten renge koşturmuş, anasını satayım ben takıyorum Gullvi’yi gelen “bu ne elinle mi boyadın eheh meheh” diyor.

12. Ya İkea’nın katalog fotoğrafçısı çok anasının gözü, her şeyi en ince ayrıntısına kadar hesaplıyor ya da sanırım benim evin İskandinav kulübesi olma potansiyeli yok.

13. Bir başka ihtimal de benim dekorasyonun “d”sini bilmiyor oluşum olabilir.

14. İkea montaj, nakliye hizmeti vereceğine iç mimar hizmeti versin. “aldıklarınızı biz yerleştiriyoruz” hizmeti versinler.

Bonus- Adam “Jansjö” led aydınlatma ile evi diskoya çeviriyor, ben koyuyorum aynı led’i ev oluyor sana yayla evi, ama bu nedir artık ya?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
proffesional-goner

Ordakiyke aynı olmamasının en büyük nedenkeri milliyetler arası zevk farklılığı ve ev tipi farklılığı dhjshsh

Gizli Kullanıcı

abi evdeki fazla eşyayı atmayı denedin mi?ki inşallah denememişsindir yoksa yenge fena yapabilir seni :D

ege-berk-kiraz

bomboş bir galeri... bunu gidip blogda da yazabilirdin. insan sonunda bişey bekliyor. ama boş yapıp durmuş yazar. komik bile değil. hatta insan acaba ikea virali mi diye düşünüyor.

kedidirokedi

2ay sonra ev değiştiricem hadi hemen hop bu ayki maaşı ikea'ya yatırayım derken gitti bütün heves...

cagdasakg

hastasıyım ikea kataloglarındaki yerde duran dergilere, üst üste böyle dolu dolu. hoş kimsenin evini yerde dergilerle dekore ettiğini görmedim ama olsun:)

Görüş Bildir