Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İşinden İstifa Edip Kedisiyle Dünya Turuna Çıkan Kadının Macera Dolu Hayatından 19 Kare

80bPAYLAŞIM

Kendini "dişi-korsan" olarak adlandıran Liz Clark, 10 yıl önce San Diego'da yaşayan sıradan bir barmaid'ken, istifa ederek kendini dünya sularını keşfetmeye adadı! Üstelik tatlı mı tatlı miçosu Amelia'yla birlikte! Liz ve kedisi Amelia'nın macera dolu hikayesine BoredPanda'da rastladık:

Kaynak: http://www.boredpanda.com/sailing-cat-tr...

1. 34 yaşındaki Liz Clark, 2006 yılında işinden istifa etti ve o günden beri yatla dünyayı geziyor!

2. Liz'e dünyayı gezerken gördüğü güzellikleri ve yaşadığı maceraları kayıt altına alması koşuluyla bir Cal 40 yelkenlisi verildi.

3. 2013 yılında Amelia adını verdiği 6 aylık bir kedi yavrusunu sahiplenen Liz, böylelikle kendisine bir yoldaş bulmuş oldu.

4. Bir sokak kedisi olan Amelia, Liz onu ilk bulduğunda çok zayıf ve açtı; ancak Liz onda "bir hükmeden dişi aslan havası ve tasasız bir gösteriş" hissettiğini söylüyor.

5. Amelia, sularla çevrili şekilde yaşamaya kısa sürede alıştı.

6. "Bir kedinin kendini rahat hissettiği koşullardan sık sık uzaklaşması gerekiyor." diyor Liz.

7. "Ancak artık onu koruyacağımı ve eninde sonunda çok eğleneceğini bildiğini düşünüyorum."

8. Amelia, balık yakalamayı ve sahilde yürüyüş yapmayı...

9. Liz'le birlikte uzun doğa yürüyüşlerine çıkmayı...

10. Meditasyon yapmayı...

11. ...ve macera yaşamayı seviyor!

12. Liz, başlangıçta nasıl hissettiğini şöyle anlatıyor: "Rıhtımın emniyetini ve ailemi ve arkadaşlarımı geride bırakmak çok korkutucuydu."

13. "Bu kadar büyük bir tekneye kaptanlık edip edemeyeceğimi ve her türlü bağdan uzakta, seyahatin getirebileceği sorunları halledip halledemeyeceğimi bilmiyordum."

14. "Ancak bunu denemezsem, her zaman pişmanlığını hissedeceğimi de görebiliyordum."

15. "İşi bıraktığımda nasıl para kazanacağımı bilmiyordum ve pek çok insanın zannettiği gibi varlıklı bir aileden gelmiyorum."

16. Liz şu ana dek, Meksika'nın batı sahillerini, Orta Amerika'yı ve Güney Pasifik Okyanusu'nu dolaştı.

17. "Yıldızların altında, bir matın üzerinde uyuyorum."

18. "Ama gece gökyüzüne baktığımda, serin okyanus havasını hissettiğimde ve her sabah denize atladığımda kendimi zengin hissediyorum."

19. "Amelia sayesinde Swell'in (yatın) bir yuva olduğunu hissediyorum."

Biz de bu sevimli ikiliye mutluluk ve macera dolu yolculuklar diliyoruz!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
uzaktan-kokarca

1300 tl mayış ile onedioya takılan kadınlar, kadınlarımız bu işler size göre değil.Abiniz babanız otogarda çöker tepenize gaza gelmeyin

demirbilek

Biz işten istifa etsek geçim derdine düşeriz millet istifa edip dünyayı geziyor. Acayip bir haksızlık bu :)

ozgeeeee

yaşamaya deger

emre-gul8

paran varsa yaşarsın, denyo en başta işte niye çalışıyormuş ki zaten, nasıl para kazandığını söylemiyor etmiyor varlıklı değilim diyor sadece, kızın varlıklı kavramı bence'' yelkenlim de kaptan uşak tutacak param yok''. Kızdığım nokta haberin veriliş tarzı ''istifa etti ve gezmeye başladı''. Sanki herkes ypabilir gibi sunulması. Yoksa dan bilzerianın yaptığı paylaşımlardan farkı yok. Zengnin malı zugurtun cenesi. Ne yedi ne içti ne masraf tuttu, haa baba parasıyla bmw alıp cadde de tur da atabilirdi boş boş, doğrusunu yapmış. Anladık gezmek guzel şey böyle şeyler çok var artık listeler hazırlanırken biraz daha içerik bekliyorum.

selcuk-sozen

Bu iş gönül işi bu iş cesaret işi,bu parayla olacak iş değil.Kendisine gezi anıları karşılığı suponsorluk verilmiş.Rahmetli Sadun Bora da 9 metre bir yelkenli ile dünya turu yaptı.Kendisine anıları karşılığı Hürriyet gazetesi suponsorluk yaptı. Sadun Bora da varlıklı bir insan değildi,ama denizlere gönül vermiş,mangal gibi yüreği olan bir denizciydi.O kadar yol için kullanacağın rüzgar ve enerji için kullandığınız güneş bedelsiz,yiyecek içecek den başka gideriniz yok.

onediookuru

sizin amınıza koyim, moralimi siktiniz. Mesai bitirmeye çalışıyoruz şurda depresyona girdik amk.

Görüş Bildir