IŞİD Suriye'de Türk Tankını Vurdu: 3 Şehit

-

Akşam saatlerinde Fırat Kalkanı Harekâtı'yla ilgili gazetecilere bilgi veren Başbakan Binali Yıldırım, bir Türk tankının isabet alındığı bilgisinin olduğunu ancak bunun henüz teyit edilmediğini söylemişti. Başbakan'ın açıklamasından yaklaşık 1 saat sonra TSK, 1 tankın IŞİD tarafından vurulduğunu ve 3 askerin şehit olduğunu duyurdu. 

Son saldırı ile harekâtın başladığı 24 Ağustos'tan bu yana Suriye'de verdiğimiz şehit sayısı 7'ye yükselmiş oldu.

AK Parti MYK toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, bir gazetecinin "Fırat Kalkanı Harekâtı'nda şehit haberleri iddiaları var" sorusu üzerine, "Bir tankın hedef alındığı bilgisi var. Teyit edilmesi gerek" dedi.

Fırat Kalkanı Harekâtı'nın başından bu yana Türk tanklarına 3 saldırı düzenlenmiş 4 asker şehit olmuş, 4 tank da ağır hasar almıştı.

Saldırıların 1'i PYD, 2'si IŞİD tarafından gerçekleştirilmişti.

IŞİD Türk Tanklarına Saldırdı: 3 Asker Şehit - onedio.com
IŞİD Türk Tanklarına Saldırdı: 3 Asker Şehit - onedio.com

TSK: Bir tankın isabet alması sonucu 3 kahraman silah arkadaşımız şehit oldu

Başbakan Yıldırım'ın sözlerinden yaklaşık bir saat sonra bir açıklama yapan Genelkurmay Başkanlığı, IŞİD'in bir tankı hedef aldığını ve 3 askerin şehit olduğunu duyurdu.

Açıklamada "Fırat Kalkanı Harekâtı'nda bir tankımız Suriye'nin Tell El Hava bölgesinde isabet aldı, 3 kahraman silah arkadaşımız şehit oldu, 1 askerimiz yaralandı" denildi.

Harekâtta şehit sayısı 7'ye çıktı

Son haberle birlikte harekât kapsamında şehit düşen toplam asker sayısı 7 oldu.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanBinali YıldırımFırat KalkanıIŞİDŞehitSuriyeTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir