IŞİD'in Elinde Günlerce İşkenceye ve Cinsel İstismara Uğramış 21 Yaşındaki Kadının İtirafları

2.1bPAYLAŞIM

IŞİD tarafindan kaçırılan ve örgütün seks kölesi olarak kullanılan 21 yaşındaki Nadia Murad yaşadığı korkunç olaylar hakkında açıklamalar yapmaya devam ediyor. Nadia Murad IŞİD'in Kuzey Irak'tan kaçırdığı 5.000 Yezidi kadın arasındaydı.

Kaynak: http://www.independent.co.uk/news/world/...

Geçtiğimiz hafta Mısır'da Kahire Üniversitesi'nde öğrencilerle bir araya gelen Nadia IŞİD'in esir tuttuğu kadınlara önce namaz kıldırdığını daha sonra toplu şekilde tecavüz ettigini anlattı.

"Bize hayvan kadar değer vermiyorlardı. Kızlara topluca tecavüz ettiler. Akla hayale gelmeyecek şeyler yaptılar."

Murad, Mısır ziyaretinde ayrıca Cumhurbaşkanı Abdel Fattah el-Sisi ile görüştü.

Kendi Twitter hesabindan yaptığı paylaşımda, "İslam dünyasından IŞİD karşısında dik ve net durmasını rica ettiğini" yazdı.

"İslam adı altında tecavüz ve soykırım suçları işliyorlar."

Geçtiğimiz Aralık ayında ise Nadia Murad, New York'taki Birleşmiş Milletler genel merkezinde IŞİD ile yaşanan çatışmalardan etkilenen Iraklı ve Suriyeli vatandaşların durumu hakkında bilinç arttırma çalışmaları yapacağına dair söz verdi.

17 yaşındaki Samra Kesinovic de IŞİD'in tutsak olarak alıp, seks kölesi olarak kullandıktan sonra döverek öldürdüğü kadınlardan sadece biri.

Nadia geçtiğimiz yaz kuzey Irak'ta ögrenciydi ve Kocho köyünde yaşıyordu.

Birgün IŞİD militanları köyü bastı ve köydeki bütün Yezidi kadınları kaçırdı. IŞİD 1 saat içinde köydeki 312 erkeği öldürdü ve genç kadınları seks kölesi yapmak için kaçırdı.

Önce Musul'a götürülen kadınlar daha sonra IŞİD militanları arasında paylaştırıldı.

Nadia, Time dergisine yaptığı açıklmada bazı kadınların intihar ettiğini anlatırken şu sözleri ekledi:

"Ben kendimi öldürmek istemiyordum, onların beni öldürmesini istedim."

Nadia, bir eşi ve bir kız çocuğu olan bir adam tarafından kaçırıldı ve tek göz bir odada tutuldu.

Bir kez kaçmaya teşebbüs ettikten sonra, ceza olarak dövülüp 6 militan tarafından toplu tecavüze uğradığını anlatan Nadia "Ben bilincimi kaybedene kadar vücudum üzerinde suçlar işlemeye devam ettiler."

3 ay boyunca bu istismara ve işkenceye maruz kalan kadın, Kasım 2014'te örgütün elinden kaçtı.

Sonra da Stuttgart'ta bir mülteci kampına gelerek oturum başvurusunda bulundu. Nadia artık bu konu hakkında bilinç artırma çalışmaları yürütüyor.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
moonl

boyle haberlere emoji koymayin artik!! neyse ki kaldirilmis ee bi zahmet su boktan emoji sacmaligini kaldirin artik su siteden!

hilal-sahin12

kansız orospu çocukları

tc-badem-badem

27 alkış.18 kalpli emoji ve 11 gülücüklü emoji alan ir ileti bu düşünün artık aramızda ne kadar orospu evladı dolanıyor..onedio ekibi size e yakında bu tür başlıkların altına bu emojileri koyduğunuz için küfüredersem şaşırmayın!!

tbn57

bu işid de bir gün tarih olacak umarım ancak insanlar yaşadıkları acıları nasıl unutacaklar bilemiyorum, Allah mazlumun yardımcısı olsun. Ayrıca Trump'ın da açık açık söylediği gibi işidi obama yani Amerika kurmuştur. Bu maşa terör örgütü üzerinden türk siyasilerine saldırmanın manası yok.

salimalifalitiko

büyük ortadğu projesi kimin ? eşbaşkanıyım diyen kim? Biz amerikadan bağımsız mıyız?

tbn57

uluslararası siyaset gereği yeri gelir eşbaşkanım da dersin, yeri gelir one minute dersin, yer,i gelir amerika dostum,müttefikim da dersin, yeri gelir nota verirsin yeri gelir oturur ticaret de yaparsın. ama realiteye baktığında milyonlarca mülteciyi ülkesinde tek misafir edenin Türkiye olduğunu görürsün. Son olarak bu ülke belirli bir zamana kadar birilerine bağlı olsa da şu an herhangi bir ülkeye bağımlılığı olduğunu düşünmüyorum

salimalifalitiko

milyonlarca teröristide misafir edersin ,koridor açarsın ve daha bir sürü şey ...

tbn57

aramızdaki fark da bu zaten, sen terörist dersin biz muhacir deriz. (istisnalar hariç tabiki)

salimalifalitiko

ne dersen de her şey ortada ..

kasar_yaza

Zamanında Ahmet Davutoğlu Işid için; "terör örgütü olduklarını düşünmüyorum, onlar bir kaç öfkeli genç" demişti. Unutmayın bunları.

Görüş Bildir