Görüş Bildir

etiket IŞİD'den Referandum Çağrısı: 'Tüm Sandıklara Saldırı Düzenleyin'

Anasayfa
 > Gündem

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü Türkiye'deki militanlarına, 16 Nisan'da düzenlenecek anayasa değişikliği referandumunda 'tüm sandıklarda saldırılar düzenleme' çağrısı yaptı.

BBC Türkçe'nin aktardığı habere göre, IŞİD, aylık dergisi Rumiyah'ın 6 Nisan Perşembe günü yayınlanan 8. sayısının Türkçe versiyonunda 'Allah'ın dışında başka kanun koyucu seçmek küfürdür' ifadesiyle şu çağrıyı yaptı:

"Müslümanların hiçbir şekilde seçim sandıklarına gitmemesi..."

"Müslümanların hiçbir şekilde seçim sandıklarına gitmemesi..."

'Referandumda 'Evet' diyenler kâfir olacağı gibi 'Hayır' diyenler de kâfir olur. Müslümanların hiçbir şekilde seçim sandıklarına gitmemesi, o sandıklardan ve mekânlardan uzak durması, [oy kullananlara] düşmanlığını ilan etmesi gerekir.

'Tüm muvahhid kardeşlerimizden (…) tüm oy kullanma mekânlarının hedef alınmasını istiyoruz. Oraları basın, yakın, yıkın ve ateşe verin. Hem tağutları hem de referandumda oy kullanarak onlara ibadet eden tüm kâfirleri ve müşrikleri öldürün.'

IŞİD'in Arapça gazetesi de benzer çağrı yaptı

IŞİD'in Arapça gazetesi de benzer çağrı yaptı

IŞİD, yine Perşembe günü yayımladığı haftalık Arapça gazetesi al-Naba'da da, 'Türkiye'de sandıklarda saldırılar düzenlenmesi' çağrısını yineledi.

Örgüt, Türkiye hükümetini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kınadı, hiçbir Müslümanın sandığa gitmemesi gerektiğini belirtti.

Türkiye'deki militanlarına, hem referandum sandıklarında saldırılar düzenleme hem de oy vermeye giden herkesi hedef alma çağrısında bulunan IŞİD'in Arapça gazetesinde, 'Elinizdeki en güçlü araç neyse onu kullanın ve maksimum kargaşa yaratın' ifadeleri yer aldı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
450
155
66
41
25
9
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Deniz Özcan

sizin kafirlerle işiniz varsa dibinizdeki yahudileri neden vurmuyosunuz

Hipergrafi

Işid vahşi eli kanlı olabilir ama kendisine ekmek veren eli ısırmaması gerektiğini iyi bilir.

Mert Gürcan

OROSPU ÇOCUKLARI HAYIR VERİLMESİNİ ENGELLEMEK İÇİN YAPIYOR. SİZDEN KORKAN SİZİN GİBİ OLSUN AMK.

Çokta şey etmemek lazım.Bir grup kızgın genç işte :)