İrlandalı Ünlü Sanatçı Sinead O'Connor Müslüman Olduğunu Açıkladı, Yeni Adı 'Şüheda Davitt'

 > 
1.6bPAYLAŞIM

Geçtiğimiz yıl intiharın eşiğinde olduğunu söylediği bir video ile gündeme gelen dünyaca ünlü İrlandalı kadın şarkıcı Sinead O'Connor, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Müslüman olduğunu açıkladı. "Müslüman olduğum için gurur duyuyorum" diyen ünlü şarkıcı, adını da Şüheda Davitt olarak değiştirdi.

51 yaşındaki şarkıcı geçtiğimiz yıl yayınladığı bir videoda yalnız olduğundan ve intihar etmek istediğinden bahsetmişti👇

Sinead O’Connor Zor Durumda: 'İntiharı Düşünüyorum ve Bir Otelde Yalnızım' - onedio.com
Sinead O’Connor Zor Durumda: 'İntiharı Düşünüyorum ve Bir Otelde Yalnızım' - onedio.com

'Tüm kutsal yazıtlar bizi İslam'a götürüyor'

AA'nın Irish Post Gazetesi'ne dayandırdığı haberine göre, Sinead O'Connor sosyal paylaşım sitesi Twitter'da paylaştığı mesajlarda hayranlarına Katolik Hristiyanlığı terk ederek İslam'ı seçtiğini duyurdu.

O'Connor yaptığı paylaşımda, "Müslüman olduğum için gurur duyuyorum. Bu, her akıllı ilahiyatçının doğal olarak varacağı bir sonuç. Tüm kutsal yazıtlar bizi İslam'a götürüyor. İslam tüm diğer kutsal kitapları gereksiz kılıyor." ifadelerini kullandı.

O'Connor, Müslüman olduktan sonra adını da 'Şüheda Davitt' olarak değiştirdiğini duyurdu ve başörtülü fotoğraflarını paylaştı.

Yeni adıyla Şüheda Davitt, Bakara Suresi'nde geçen Hazreti Musa'nın "Böyle cahillerden biri olmaktan Allah'a sığınırım" sözünü de yeni hesabından paylaştı.

Davitt, ayrıca ezanı kendi üslubunda seslendirdiği bir video da paylaştı 📹

Sinead O'Connor, 1990'lı yıllarda Katolikliği seçerek Magda Davitt adını almıştı.

8 Aralık 1966, Dublin doğumlu olan İrlanda kökenli şarkıcı, söz yazarı ve besteci olarak da biliniyor. Bu güne kadar Bob Dylan'dan Bono'ya kadar, Fachtna O'Ceallaigh ve Marco Pironi gibi sanatçılarla birlikte çalışmalar yapan O'Connor, Nothing Compares 2 U adlı şarkısıyla 1990 yılında Grammy Ödülü'ne layık görüldü. Ancak ödülü reddetti. 

O'Connor, politik kimliğini sanatıyla birlikte ön plana çıkararak, ABD ve savaş karşıtı bir çizgi izledi. 1992 yılında Papa II. Jean Paul'ün katolik kilisesindeki cinsel tacize sessiz kalmasını protesto için Papa'nın bir fotoğrafını televizyon kameralarının önünde yırtmasıyla dindar kamuoyunun tepkisini çekti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir