Irkçılık ve Cinsiyetçilik Kol Kola: Türk Kadınlarını Aşağılayan Klibi ile Tepki Çeken Yunan Rapçi

-

Türk ve Yunan çekişmesi yıllar önce bitti, geriye paylaşamadığımız sadece baklava, sarma kaldı. Tatlı bir kardeş didişmesi gibi; denizin iki ucunda kendi halinde yaşayan iki ayrı halkız artık.

Fakat bazı çirkin ve karanlık ruhlarda hala kin ve nefret yaşıyor. İşte onlardan biri de "Tus" adı ile bilinen bu Yunan rap müzik şarkıcısı. 

Kayda değen bir müzisyen değil, yeni çıkardığı şarkının gündeme gelme sebebi de kalitesiyle alakalı değil: Türk kadınlarına karşı yazdığı nefret dolu aşağılayıcı sözler sebebiyle, bu Rapçi Türkiye'de ve dünyada tepki uyandırdı.

Söz konusu şarkı bu... Videoyu izleyerek tıklanma sayısına katkıda bulunmanızı önermiyoruz.

Zira klibin içeriğini ve şarkının sözlerini sizinle zaten şimdi paylaşacağız.

"Bana küçük, büyük Türk kızları getirin / Erdoğan çalışıyor, Yunan keyifle Türk kızlarını s*ksin diye"

"Bana küçük, büyük Türk kızları getirin / Erdoğan çalışıyor, Yunan keyifle Türk kızlarını s*ksin diye"
"Bana küçük, büyük Türk kızları getirin / Erdoğan çalışıyor, Yunan keyifle Türk kızlarını s*ksin diye"

"Rum kızlardan da hoşlanıyorum ama Türk kızlardan daha fazla hoşlanıyorum..

Türk kızlar para için ya da ünlü olmak için yatıyorlar kalkıyorlar
Kendimi Rum Acun Ilıcalı gibi hissediyorum
KKTC'ye sürekli gidiyorum
Her gece başka bir Türk kızla yatıyorum kalkıyorum
Kıbrıs sorununu ben çözecem şerefsizler
Türk erkeklerini gönderin sadece Türk kızlar kalsın
Bana küçük büyük yaşta Türk kızları getirin."

"Osmanlılar’a müslümanlara padişah oldum, öyle hissediyorum ve çok şanslıyım. Rum kızlardan da hoşlanıyorum ama Türk kızlardan daha fazla hoşlanıyorum."

"Erdoğan çalışıyor, Yunan keyifle Türk kızlarını s….n diye
Onları kandırıyorum. Onlara penisimi veriyorum
Hepsine sadece seks ilişkisi gözüyle bakıyorum

Rum Ve Türk dostluğu yok!"

Klip köhne bir binada mülteci olarak perişan halde gizlenen üç kadının görüntüsüyle başlıyor.

Yunan rapçi Tus ise asker üniforması ile gelip bu "Türk" kızları binadan kurtarıyor, kaçırıyor ve klibin gerisi de bu şarkı sözleriyle parti görüntülerinden ibaret. Başörtülü kızları klibin geri kalanında iç çamaşırları ile dans ederken görüyoruz.

Bu Tus isimli şahıstan bahsedecek olursak: Kendisi Parga doğumlu ve 31 yaşında. İlk albümünü 2007 yılında çıkarmıştı.

İlk çıktığında pek ses getirmedi. Reklamlarda oynadı, ünlü sanatçılarla düet yaptı ve magazinsel bir kişilik haline geldi.

Aslında bu ilk vakası değil... Daha önce de Bulgar kadınlarını aşağılayan bir şarkı ve klip yayınlayarak büyük tepki toplamıştı.

Boulgares isimli şarkıda Bulgaristan, Romanya gibi ülkelerden Yunanistan'a gelen kadınları nasıl da para karşılığı satın alıp cinsel tatmin yaşadığını anlatıyordu. Klip yine aynı şekilde aşağılayıcı temadaydı.

Nefret ve tepkilerle olsa da; Boulgares'ten sonra nihayet "görünür" olmaya başlamıştı.

Yunanistan'ın feminist grupları başta olmak üzere pek çok topluluk klibin ve şarkının yasaklanması için kampanyalar başlattılar. Başarılı da oldular. Klip ve şarkı, televizyon kanallarında yasaklandı. Fakat İnternet çağında, Tus istediği ilgiyi nihayet toplamıştı.

Üzerindeki ilgi azalır gibi olduğunda, Rus kadınlarına karşı da iğrençliklerle dolu bir şarkı yayınladı.

Bu sefer oldukça sert tepki gören rapçi, bu şarkıları "insan ticaretine tepki çekmek için yaptım" gibi absürt bir açıklamayla sıyrılmaya çalıştı.

Şimdi de sırada Türk kadınları vardı anlaşılan...

Tarihe gömülen düşmanlığı da sözlerine ekleyerek, hem Yunanistan'a son zamanlarda fazlaca gelen mülteci konusu, hem de Türk düşmanlığını karıştırıp böyle iğrenç bir işe imza attı.

Toyrkales ve Boulgares arasındaki tek ortak yan: Kadın düşmanlığı!

Youtube yorumları Yunan ve Türk kavgalarıyla dolu. Fakat biz buraya "Asıl biz sizin bacınızı s**eriz. Ananızı şöyle böyle yaparız" tarzı yorumları taşımayacağız.

Biz artık aşağılamaların kadın bedeni ve tecavüz kültürü üzerinden yapılmasından bıktık!

Video ve şarkı sadece Türklerin değil, tüm dünyanın tepkisini çekti.

"Şarkı sözlerinin çevirisini gördüğümde inanılmaz derecede sinirlendim. Nasıl bir insan böyle sözler yazabilir ve böyle bir video çekebilir aklım almıyor. Bu video, bu pisliklerin, böyle zor durumda buldukları kadınlarla karşılaşmaları durumunda ne yapacaklarını açıkça gösteriyor. Korkunç! Bu video cinsiyetçi ve ırkçı içeriğinden dolayı kaldırılmalı!"

İşin daha da saçma tarafı: Tus denen bu ırkçı ve cinsiyetçi rapçinin ekibinde Müslüman ve Arap arkadaşları var.

Birleştikleri tek nokta: Kadın düşmanlığı olsa gerek!

Tus ise ilgiden memnun! Hatta Instagram hesabına bir Türk bayrağı emojisi ekledi ve tüm gönderilerine #Türkiye etiketini ekliyor.

Kaostan beslenen, nefretten başka dünyaya sunabileceği başka şey olmayan biri olarak...

Şu an Yunan rapçinin Instagram gönderilerinin altı baya şenlikli!

Türkler akın akın! 😂

Ama dediğimiz gibi; biz Türk kızları olarak artık tecavüz kültürünün bir uzantısı olan "ana-bacı" meselesini is-te-mi-yo-ruz!

Zaten Yunan feminist kızkardeşlerimizin de bu aşağılamayı yanlarına bırakmayacaklarını biliyoruz.

Şimdiden hukuki tepkilerini göstermeye başladılar bile. Tıpkı Bulgar, Roman, Rus kadınlar aşağılandığın yaptıkları gibi.

Bitirmeden önce de şunu hatırlatalım: Mülteci kadınlar...

Klipte Türk kızları da "mülteci" olarak resmedilmiş. Dünyanın hangi ülkesinde olursak olalım, herkes bir gün mülteci olabilir. Bunun bir garantisi yok.

Dünya genelinde mülteci krizinin yaşandığı şu günlerde; ülkemizde henüz reşit dahi olmamış mülteci kız çocukları ailelerinin çaresizliğinden 1000-2000 lira gibi paralara Türk erkeklerine ikinci eş olarak imam nikahıyla evlendirilirken; Almanya'da ise "mülteci pornosu" kategorisi en çok rağbet görenlerden. Mülteci kadınların bu içinde bulunduğu çaresizlik durumundan faydalanarak onları sömüren ve aşağılayan bu zihniyeti lanetliyoruz.

Bu klipte yaşananlar ise bir ilgi çekme aracı, bir "hayal" olarak kalacak!

Çünkü biz bu ülkeyi "kadın evinin süsüdür, kadının yeri evidir" gibi saçma söylemlere aldırmadan kadın-erkek beraberce çalışarak kalkındıracağız. Bağımsız ve güçlü olacağız.

Barışla!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kaan-burg

Bu yunan tohumu gibi düşünen kürtler var ülkemizde arkadaşlar daha dün bir tanesi şehit olan askerin eşine neler yapıyorum dedi periscope da canlı yayında. Uyanın artık kürtlerin bu üleden ana vatanları olan ırak ve suriyeye dönme vakitleri geldi ne işi var k.rdün istanbul izmir ankarada. bugün ormanları yakanlar yarın şehirleri mahallerinizde sizi diri diri yakarlar. Irakta suriye arap ve türkmenleri yerlerinden sürüp evlerine arsalarına kodu kürtler uyanın ey halk.

gokhan-turkoglu4

bende senin bacini skm falan yazanlar olacaktir.. ondan bir farki kalmayacagini anlamadan..

hayat-korler

biz türk kadınları savaşta siperlere erkek kılığında gidip savaşmışız bir beyinden yoksun bunları söylese ne olacak

musikisinas-don-vito

Bulgar ve Türk kızlarına olan nefreti orada beğeni kazanır ama Rus kadınlarına bir şey diyemezsin, içerikten anladığım bu. Zaten bu Yunanların kendilerinden başka sevdiği tek topluluk Ruslar. Salak salak hayalleri var. Yunanistan ve Türkiye savaşa girecek, Rusya Yunanistan'ı korumak için Türkiye'ye savaş açacak, İstanbul ve İzmir'i işgal edip Yunanistan'a verecek. Adamların sosyalist devlet liderleri bile ilk yurtdışı ziyaretini Eoka mezarlarına yapıyor. Düşünün işte, adamların solcusu bile ultra faşist.

musikisinas-don-vito

Bu arada videoyu açın, oynatmadan durdurun (belki bu yolla tık kazanmaz), beğenmedim tuşuna tıkladıktan sonra şiddet ve nefret söyleminden şikayet edin. Şikayet sayısı beğeni ve izlenmeyle belli bir orana ulaşınca video kaldırılıyor genelde.

bilal-kirkan

Lütfen kendimiz araştırmadan inanmayalım bu tarz bastırıcı hareketlere

Görüş Bildir