Irk Hakkında Tekrar Düşünün: Karşınızda Biri Siyahi Biri Beyaz Tenli İkizler Millie ve Marcia!

-

National Geographic dergisi, Nisan ayında insanların farklılıklarına dikkat çekmeyi amaçlıyor. Irkçılığın anlamsızlığı ve ten renginin önemsizliği hakkında çıkardığı sayıda biri siyahi biri beyaz ırktan ikizlerle bir haber hazırladı. Biz de sizlere sunuyoruz.

Kaynak: https://www.nationalgeographic.com/magaz...

11 yaşındaki Marcia (sol) ve Millie (sağ), ikizler. Onları herhangi bir ikizden farklı yapan birinin ten renginin koyu, diğerinin de açık olması.

Ebeveynleri Amanda ve Michael birbirlerine aşık olduklarında, farklı ırklardan oldukları gerçeği ikisinin de umurunda olmadı. "Birlikte ne istediğimiz önemliydi." diyor Amanda. Birmingham, İngiltere'de hayatlarına başlayan çiftin çocukları 3 Temmuz 2006'da doğdu.

İkizlerin kişilik özellikleri benzese de Marcia'nın açık renk cildi ve açık kahve saçları İngiliz annesine, Millie'nin siyah saçları ve koyu renk teni Jamaikalı babasına çekmiş.

Amanda'ya kızları hakkında yorum yapan insanlar yargılama amaçlı değil, yalnızca meraktan soru soruyorlarmış. Zaten bir süre sonra bu nadir durumun güzelliğini görmeye başlamışlar.

Amanda'ya göre bu 'milyonda bir' gerçekleşen bir mucize olsa da çift ırklı partnerlerde bu durumun rastlanma olasılığı %1.

Farklı ten rengiyle doğan ikizlerin görünüşleri birçok genetik faktöre bağlı, mesela atalarının nereden olduğuna veya kompleks pigment genetiğine. Ten rengi yalnızca iki seçenekten oluşmuyor; insanlık tarihinde gördüğümüz farklılıklar da tamamen mutasyonların, göçlerin, doğal seçilimin, izole medeniyetlerin ve ırk karışımlarının sonucu.

Millie'ye ırkçılığın ne olduğu sorulduğunda şu cevabı veriyor:

"Irkçılık birisi seni 'kendin' için değil de 'rengin' için yargıladığında ortaya çıkıyor. Farklı olmayı tercih ediyorum. Her zaman kalabalığa karışmak zorunda değilsiniz, çünkü kalabalığa karıştığınızda fark edilmezsiniz. Kendin olmak daha güzel."

İkizler ırkçılığın ne olduğunu biliyorlar ancak Michael ve Amanda kızlara karşı yapılan hiçbir yanlışla karşılaşmadıklarını söylüyorlar.

Michael araba tamircisi olarak çalışıyor, iş yerinde arada ırkçılıkla karşılaşıyor. Ancak çağın değiştiğini belirtiyor. Çocukluğundan kalma çok daha kötü anıları var.

Görenler genelde kızları en yakın arkadaş sanıyorlar. Ancak kimse ırkçı bir tavırla yaklaşmıyor onlara. 🤗

"İkiz olduğumuzu öğrendiklerinde şaşırıyorlar çünkü birimiz siyahi birimiz beyaz." diyor Marcia.

Farklılıkları hakkında soru sorulduğunda ise şu cevabı veriyor Marcia:

"Millie kızsal şeyleri seviyor, pembe rengi seviyor filan. Ben pembeyi sevmem, biraz daha erkek gibiyim."

İkizler yüzlerini gazete ve dergilerde görmekten mutlular. Onlar için gayet normal bu durum, insanlık için neden olmasın?

😐

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aptalasik

O yüzlerindeki masumiyet bakışı <3

whypush

bizim sokakta hala yol kesip kürt müsün türk müsün diye soran kekolar var..

askito-muyum-ben

Ay o esmer kızın kirpikleri gözleri mükemmel ya nazar değmesin müthiş güzel bir kız.

deryaderya

barney stinson ve james stinson.hımym izleyenler bilir.ama bunlar çok tatlı ya minnoşlar

fuliben

yirim :) ikiz hayalim var hep insallah bir gun olur

firikufa

Benim de var.Ailede bi ikiz geni var ama hayırlısı.))

fuliben

benim de teyzelerim ikiz , ay hadi Insallah !!

Başlıklar

İngiltereTercih
Görüş Bildir