İranlı Gençler Haykırıyor: “Asıl İhtiyacımız Atatürk’tü”

1.3bPAYLAŞIM

Rejim karşıtı protestoların sürdüğü ve yaklaşık 30 kişinin yaşamını yitirdiği, yüzlerce kişinin gözaltına alındığı İran’da sular durulmuyor. Geçen haftadan beri devam eden ve muhaliflerle rejim yanlılarının adeta savaşına dönen protestoların asıl kaynağı hayat pahalılığı…

28 Aralık Perşembe günü hayat pahalılığını protesto etmek üzere sokağa çıkan kalabalığa, 29 Aralık’ta cuma namazı sonrası çok fazla insan katıldı.

İran’ın ikinci büyük şehri Meşhed’de başlayan gösteriler kısa sürede başkent Tahran’a ve devamında diğer şehirlere sıçradı.

Asıl olaylar da bundan sonra başladı.

Bir haftadır süren gösterilerde polisin ve rejim yanlılarının müdahalesiyle yaklaşık 30 kişi yaşamını yitirdi, yüzlerce kişi gözaltına alındı.

İran’da son dönemde artan reformlar ve dış aktörlerin de etkisi konuşuluyor ancak dün İranlı gençlerin Instagram’dan paylaştığı mesaj sosyal medyayı salladı.

İranlı zengin gençlerin lüks hayatlarını paylaştığı ’richkidsoftehran’ hesabı tarafından yayınlanan “İran’ın asıl ihtiyacı Atatürk’tü” mesajı çok konuşuldu.

İlerleyen günler nelere gebe bilinmez ama yalnızca İran’ın değil, tüm dünyanın Atatürk gibi bir lidere ihtiyacı vardı.

6 Gazeteci ve 6 Görüş ile İran'da Neler Oluyor? - onedio.com
6 Gazeteci ve 6 Görüş ile İran'da Neler Oluyor? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gulcin-akhan

En güzel Mustafa Kemal Atatürk sözleri

ugrozdmr23

Oradan burayı karıştıracak aq ibineleri.

hugi

iranın zengin çocukları Atatürk'e ihtiyacımız var diyor, israil ve amerika yanınızdayız diye destek veriyor. siyonist kapitalizmden destekle devrimci sosyalist olabilmek iki sınıfa ait özelliktir, birincisi ortadoğuda parayla kolayca satın alınabilen inançsız ve ırksız ezikler, ikincisi holywood da şöhret için bacaklarını ayıran aktristler, gerçi temeline indinmi ikiside aynı ,fahişe dünyanın heryerinde fahişedir.

felisha

o kadar harika bir adam ki... onu her şeyden çok özlüyorum

tom-black

Ben anlamıyorum anlamayacağım.. 32 yaşındayım.. Bu yaşıma kadar hayatımda ilk defa bu kadar Atatürk düşmanı görüyorum. Bu zamana kadar yoklar mıydı? Biz mi görmüyorduk? Ne ara türediniz bu kadar arkadaş kim öğretiyor size bu saçma sapan bilgileri, kim yaptı sizi ülkemizin kurucusunun düşmanı?

alican06

Benim düşüncem her zaman vardı.yönetim sayesinde cesaretlendiler.Mesela geçenlerde dikkatimi çekti 2 hafta içinde yaklaşık 4-5 yerde Atatürk heykeline saldırı gerçekleşti,şu aralar yok.Valla isterseniz deli deyin.Sosyol medyadaki aktroller olduğu gibi bu tür faaliyetler gerçekleştiren piyonlarda var.Amacları belli nabız ölçme,gündem değiştirme vs. gibi.Heee ! son olarak YAŞA Mustafa Kemal Paşa !

felisha

virüs gibi yayılıyorlar...

Görüş Bildir