iPhone'u Koruyacak Yeni Patent

 > -

Apple, iPhone cihazlarının dayanıklılığını artırması hedeflenen yeni bir patent için başvuruda bulundu. Sonraki iPhone’lar daha dayanıklı olabilir...

Apple ’ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinin dayanıklılıkları ile ilgili çok sayıda spekülasyon gündeme geldi. Yayınlanan çok sayıda videoda kırılan, bükülen iPhone cihazları ile karşılaşıldı. Apple , sonraki modellerinde de aynı durumla karşı karşıya kalmamak adına yeni bir adım attı.

Şirket, iPhone cihazlarının dayanıklılıklarını artırıcı bir sistem için patent başvuru sunda bulundu. Söz konusu patent, ‘elektronik cihaz için koruyucu mekanizma’ olarak adlandırılıyor. Özellikleri hakkında şimdilik bilinenler kısıtlı...

Titreşimle entegre çalışabilir

Söz konusu patent , görünüşte yere düşen iPhone ’un titreşim motoru ( telefon çaldığında, bildirim geldiğinde iPhone'da titreşimi sağlayan sistem ) ile birlikte kullanılmasını temel alıyor. Mekanizma, iPhone yere düştüğünde cihazın etkileneceği basıncın azaltılmasını sağlamayı hedefliyor.

Patent hakkında şimdilik çok fazla ayrıntı yok, biraz da zorlama bir sisteme benzediği yönünde eleştiriler de söz konusu, ancak teknoloji şirketinin her nasıl olursa olsun daha dayanıklı iPhone ’lar üretmesi gerektiği de aşikar.

  • Kaynak: ShiftDelete
Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AppleiPhone
Görüş Bildir