Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İntihara Teşebbüs Ettiğinde Tüm Yüzü Dağılmıştı: Geçirdiği Yüz Nakli Sonucunda Hayata Tekrar Tutunan Adam!

5PAYLAŞIM

Gelişen teknoloji birilerine hayat olmaya devam ediyor. İntihara teşebbüs ettikten sonra tüm yüzü dağılan Cam Underwood, yüz nakli sayesinde hayata tekrar tutundu. Detaylar için sizleri Metro kaynaklı haberimizin detaylarına alalım.

Kaynak: https://metro.co.uk/2018/11/30/incredibl...

26 yaşındaki Cam Underwood, 2 yıl önceki intihar girişiminin ardından tüm yüzü dağılmış ve sadece alnı, dili ve gözleri kalmıştı.

Yüz nakli yapılan Cam, "Tekrardan ağzım ve burnum var. Gülümseyebiliyorum, konuşabiliyorum, katı besinler yiyebiliyorum ve insanların garip bakışlarından da kurtuldum. Şu an hala iyileşme sürecindeyim ve sonuçtan çok memnunum. Tekrar işe başlamayı umuyorum ve ilerde bir gün aile kurmayı." diyor.

İntihara teşebbüs etmeden önce Cam yıllarca depresyondaymış ve ailesine kendisini öldürmeyi düşündüğünü söylemiş.

Kendisini silahla kafasından vuran Cam, 5 hafta sonra hastanede gözlerini açmış. Ne konuşabiliyor ne de yemek yiyebiliyormuş. Dr. Eduardo Rodriguez, Cam'ın vakası için uygun donörün bulunduğu haberi Ocak ayında vermiş.

Cam'ın yüz nakli o kadar başarılı geçmiş ki nakilden aylar sonra Cam, hava dalışı yapabilmiş.

Dr. Rodriguez, "Cam'ın hava dalışı yapabilmesi bile ameliyatın ne kadar başarılı geçtiğinin bir göstergesi. O kadar yüksekten atlamasına rağmen yüzünde hiçbir değişim olmadı. Ayrıca bu fotoğraf bile Cam'ın hayata geri döndüğünü ve ne kadar mutlu olduğunu gösteriyor." diyor.

Cam'in donörü olan Will Fisher, Cam'la aynı yaşlardaymış ve bir ruh hastalığı yüzünden hayatını kaybetmiş, ama Will, Cam'e hayat olmuş.

Cam, katıldığı bir basın toplantısında, "Annem, babam, Julie, Aaron ve Brad... Benden vazgeçmediğiniz için hepinize teşekkür ederim. Evet, kolay bir süreç değildi ama yaşadığımız her şeye değdi. Ayrıca donörüm olan Will Fischer ve annesi Sally Fischer'a da teşekkürü borç bilirim. Ben ve ailem Will'e her zaman minnettar kalacak. Will sayesinde hayata tutundum." dedi.

Dr, Rodriguez, "Bu hepimiz için harika bir süreçti. Gözleri yaşlı bir anne ve babanın duaları gerçek oldu." dedi.

"Dr. Rodriguez ve ekibine de ne kadar teşekkür etsem az. Diğer doktorlar, hemşireler, terapistler ve tüm çalışanlar... Herkes çok iyiydi. Herkese binlerce kez teşekkürler."

Cam'i yüz nakli için 3 boyutlu yazıcılarla bir protip çizilmiş.

Dr. Rodriguez, "Cam'i ilk gördüğümüzde onun görünüşünü düzeltebileceğimizden emindik. Sadece görünüşünü de değil, bundan daha önemlisi hayat kalitesini yükseltmek için bu yola çıktık. Medikal alandaki gelişmiş teknoloji sayesinde bu yüz naklini oldukça güvenli ve etkili bir şekilde gerçekleştirdik." diyor.

Lisedeki sevgilisinden ayrılan Cam'in hayatı o dönemlerde zorlaşmaya başlamış, yakın arkadaşlarıyla iletişimi kesilmiş ve abisi şehir dışına taşınmış.

İçkiye başlayan Cam, kendisini depresyonun içinde bulmuş. 26 Haziran 2016'da intihara teşebbüs eden Cam, kendisini kafasından vurmuş ve bu karar tüm hayatını değiştirmiş. Cam'ın hasta yatağında 160 gün bekleyen annesi, hastaneden bir an bile ayrılmamış.

Cam şu an yeni hayatına odaklanmış durumda.

"Will ve annesi, benim kaybettiğim ne varsa bana geri verdiler ve bu hafife alınacak bir fedakarlık değil. Onları asla unutmayacağım. Dr. Rodriguez ve ekibine de minnettarım. Beni bir an bile yalnız bırakmayan aileme de binlerce kez teşekkürler. Umuyorum ki benim bu tecrübem birilerine ilham olur ve o insanlar da hayatlarına yeni bir sayfa açarlar."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir