Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnternette Kilolu Olduğu İçin Kaslı Kocasını Hak Etmediğini Söyleyen Zorbaya Cevapların En Güzelini Veren Kadın!

Güzellik-

İnternet zorbalığına maruz kalan Jenna, hikayesini herkesle paylaşmaya karar verdi. Biz de BoredPanda'dan sizlere ilham vermesi için derledik.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/response-to-b...

İnternetin 25. yılını kutlarken, klavye arkasına sığınıp başkalarının güvensizliklerinden beslenen trolleri göz ardı edemiyoruz maalesef.

Jenna Kutcher da bu insanların son kurbanlarından.

Kendisi fotoğrafçı ve blogger. Ayrıca 11 yıldır Drew ile evliler.

Jenna güzel, sağlıklı bir eş ve Drew da sevecen bir koca. Kendisi fitness ve sağlık koçu.

Çiftin mutluluğunu internette paylaştıkları fotoğraflardan görebilirsiniz.

Ne yazık ki bir kişi bu mutluluğu kaldıramayıp Jenna'ya zorbalık yapmaya kalkmış.

Jenna da trollün istediğini almasına izin vermedi ve bu hikayeyi insanlarla paylaştı.

"Bir keresinde birisi özelden mesaj attı ve Drew kadar iyi görünen bir erkeğe nasıl kapak attığıma inanamadığını söyledi."

"Dürüst olacağım, ilk başta cidden moralim bozuldu."

"Bu adam 10 yıl boyunca her kıvrımı, her gamzeyi, her kiloyu ve her pürüzü kucakladı, bana hep ne kadar güzel olduğumu hatırlattı; içimdeki insan böyle düşünmediği zamanlarda bile."

"Vücudumdan ötürü duyduğum güvensizliğin sebeplerinden bir tanesi de 'Bay Karın Kası' ile evli olmam. Benim gibi kıvrımlı bir kız neden ona sahip olsun ki?"

"Kendimi değersiz hissediyorum ve içimdeki ses konuşmaya başladığında tam bu yüzden, zayıf olmadığım için onu hak etmediğimi söylüyor."

"Evet, bacaklarım kalın, kollarım geniş ve popom büyük. Ama onun için sevecek daha çok ben demek bu. Ben de tüm bunlarla (ve çok daha fazlasıyla!) baş edebilecek bir erkek seçtim."

"Ben vücudumdan çok daha fazlasıyım, o da öyle, siz de öylesiniz. Gerçek aşk bedene bakmaz."

Toplumumuz ne yazık ki farklı bedenlerden çiftleri hala kabul edemiyor, özellikle büyük beden olan kadınsa. Neyse ki Jenna gibi düşünen başkaları da var.

"İnsanların unuttuğu bir şey var. Erkekler, tıpkı kadınlar gibi farklı farklı şekil ve boyutları sever. Herkes sevgilisinin tığ gibi bir defile mankeni veya dergilerden çıkma sıkı, düzgün ve harika görünümlü biri olmasını bekleyecek kadar sığı değil. Tabii ki bu tiplerin de hiçbir sıkıntısı yok. Doğrusu gerçek aşk, gerçekten beden, şekil ve mükemmel olmayan bikini izi tanımaz. İnsanlar kendi üzerilerine çok sert gidiyorlar, herkesten çok. Başka birisi için de mükemmeliz. Bunları umursayanlar önemsiz, önemseyenler de umursamaz."

"Olduğun gibi mükemmelsin, kocan apaçık bunun farkında ve şanslı bir adam."

Umarız Jenna'nın hikayesi hepimize ilham verir. 🤗

"Keşke büyürken senin gibi birini tanısaydım... Hala yavaş yavaş benimle ilgili hiçbir şeyin yanlış olmadığını öğreniyorum."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tannytanny

Adam kendine o kadar bakıyorsa kadında biraz dikkat edebilir bence

nightowl53

Katılmıyorum. Nasılki kocan kendisinin en iyi versiyonu icin cabalayıp calısıyorsa nasıl olsa kocam beni boyle begeniyor die kendisini salmasını dogru bulmuyorum. Bende suandaki sevgılımle tanıstıgımda 94 kiloydu. 2 sene icerisinde diyet ve sporla 53 kiloya indi. Evet tanıdıgımda co vegenıyor ve seviyordum kilosu fazlalıkları beni rahatsız etmiyordu. Zayıfladıktan sonra bambaska bir insan oldu bir kez daha asık oldum. O yuzden ben boyle mutluyum kocam beni begeniyo insan kendiyle barısık olmalı herkes herkesi oldugu gibi kabul etmeli masalına ben katılmıyorum. Kendindeki en iyi potansiyeli cıkarmalısın kimse icin degil KENDINIZ VE SAGLIGINIZ ICIN!

rrr

bir o kadındaki kilo sağlığa zarar değil kadın obez falan değil sonuçta. iki bizim katılmamız önemli değil isteyen istediğini yapar kimseyi kendi kurallarımıza göre zorunda tutamayız. şuna zorundasın demen çok saçma. üç asıl problem aşağılayan insanlarda, karşındakini onaylamasan bile neden ona durduk yere psikolojik saldırı yaparsın dimi çok saçma. etmeli yapmalı diye konuşmana rağmen öyle bişey sen de yapmazsın, gidip şişman birine kilo vermek zorundasın sen demezsin yakının bile değilse bu kişi, ama insanların ar damarı çatlak.

nightowl53

Derim abi kilo vermek zorundaysa saglıgını etkiliyorsa kendiyle barısık ve mutlu degilse ve bu hayatını kotu yonde etkiliyorsa derim arkadasım. Buda benim dusuncem..

rrr

kendiyle barışık değilse ve kilosu zararlıysa diyosun zaten, yukarıdaki obez değil balık etli ve kendiyle küs biri değil, durduk yere elin saykosu sen bu adamı haketmiyorsun diyor. arada fark var, balık etli birinin kilosundan veya onun güzellik algısından bize ne, onun dışında ben de obez biri görsem, belki onu uyaran kimse yok hayatında diye düşünüp uyarırım ama gidip gururunu zedelemem arada çok büyük bir insanlık farkı var.

nightowl53

Ne kadar salak bir yorum yaptıgının farkında mısın? Kendimi alıkoyamadım bu aptallıgın karsısında al sen olan beynini istedigin gibi kullan! Seni hic ilgilendirmez ask beyine mi bakar bedene mi gotune mi hadi yallahhh amk malii

samurai-cat

michelin trucks tires

buralarhepcansu

Gülümsemek kadar insanı güzelleştiren bir şey yok gerçekten. Kadın o kadar güzel o kadar içten gülüyor ki kilosu cartı curtu gram dikkatimi çekmedi. Gülümseyin a dostlar GÜLÜMSEYİN :))

musikisinas-don-vito

Güzellik anlayışları çağlara ve coğrafyalara göre değişir. Zayıf vücut beğenisi son yüzyılda ortaya çıkmıştır popüler kültürün etkisiyle. Normalde güzelin tanımını "balık et" tanımlardı. Hatta ne kadar doğru bilmem Sultan İbrahim'in (deli olan) İstanbul'un en şişman kadınını istediği, getirilen Rum kadını çok beğendiği için Mısır'a önemli bir görevle tayin ettiği filan iddia edilir. Tombul yanak-ayva göbeğe çok şiirler yazılmıştır ama işin asıl evrimsel psikolojide saklıdır. NŞA'da insan zihni zayıflığı hastalığa yatkınlık, kıtlık, dolayısıyla sağlıklı çocuk doğuramamayla özdeşleştirir. Tombul bir kadınsa olası bir kıtlığa karşı çocuğu doğurabilecek kadar yağ deposuna sahiptir.

musikisinas-don-vito

Ama insan doğasını değiştiren şey popüler kültür olmuştur. Dikkat edilirse ilk dönem yıldızları da az çok tombuldur. Ama kadın bedeni bir organizmadan ziyade başlı başına bir gösteri malzemesi, gözlere sunulacak estetik bir ürün olmaya başladıkça pürüzsüzlük ve zayıflık pazarlanmaya başladı. Modern dünya insanının beğeni anlayışı da bu şekilde isteyerek veya istemeden maniple edilmiş oldu. Mesela her eve tv girmeden önce Türkiye'de hâlâ balık et revaçtaydı Batı'dakinin aksine. Şimdi ağırlıklı olarak "fit" revaçta tabi. Ama çocukluk insanın anavatanı derler. Bazı insanların güzellik anlayışı yaşanmışlıklarının ve çevresinin etkisiyle pompalanan bu "standart anlayışın" bir şekilde dışına taşabiliyor yukarıda da görüldüğü gibi.

Görüş Bildir