Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Instagram ve Facebook'tan Her Daim Havalı ve Civalı Görünmenin 15 Yolu

Minnoş
517PAYLAŞIM

Ajda Pekkan vitrinime değil iklimime gelin, diyor fakat devir kötü. Devir vitrin devri tontişler. Aranızda Facebook ve Instagram kullanmayan çok az kişi olduğuna göre vitrininizi biraz toparlama vakti gelmiş demektir. Sosyal medya hesaplarından kendini rezil etmiş insanları o düştükleri çukurdan çıkaracak muhteşem tavsiyelerimiz var. Allah şaşırtmasın diyoruz ve hep beraber sosyal medya hesaplarımıza tekrar bir göz atıyoruz.

1. Ne yaparsan yap, bin fotoğraf bile çektirsen en güzelinden sadece iki tanesini koy. Sabah akşam fotoğraf paylaşmak, seni küçük esnaf gibi gösterecektir. Azıcık ağır ol.

2. Öpücüklü, ördek ağızlı fotoğraflar koyma. Koyduysan hepsini kaldır. Belki çok güzelinden bir tane kalabilir. 3 yaşında göstermenin bir manası yok değil mi?

3. Sosyal medyadan herhangi bir deneyimini paylaşmadan önce iki gün iyice düşün. O video çok komik olabilir ama ileride çoluğun çocuğun olacak. Bazı şeyler sadece sana kalsa da olur değil mi?

4. Sen sosyal medyadan atarlı giderli laf paylaşırsın ama layk verenlerinin yüzde sekseni "yarası var herhalde" der minnoş. Kurtlar sofrası bu dikkat et. Atarı gideri bırak.

5. İşte yapacağınız en büyük hata; "ck ktym dvmli ksyrm!" Sakın bunu yapma. Kan kusup kızılcık şerbeti içtim diyeceksin. Hainler geçmiş olsun yazıp "ilgi çekmeye çalışıyor" diyecekler arkandan.

6. Farz edelim hastaneye düştün. Sakın hastaneden buna benzer fotoğraflar paylaşma. Yemin ederim çoluk çocuğuna dert tasa bırakırsın. 30 yıl dalga geçerler arkandan.

7. Abartmadan sosyal mesajlı içerikler paylaşabilirsin. Güldürürken düşündüren şeyler, sana dünyanın farkında ama kendini de biliyor havası katacaktır.

İnşallah öyle bir insansındır.

8. Arada kötü ve başarısız paylaşım yapan insanların paylaşımları ile dalga geçebilirsin. Sonuçta kimseye basmadan yükselemezsin bu hayatta değil mi?

9. Oradan buradan, internetin dibinden bulduğun bu tür fotoğraflar, sizi hem farklı hem de mizah sahibi gibi gösterecektir. Öylesiniz demiyoruz. Öyle gösterir diyoruz.

10. Kendine ait her zaman doğal ve huzurlu göründüğün fotoğrafları paylaş. Çok muazzam gideri var bunların.

11. Bir toplantıda en berbat halinle senin fotoğraflarını çekip, kendisi iyi görünüyor diye Facebook'a koyan akrabanın gerekirse kalbini kır. Kaldır o etiketi ya da fotoğrafı de, acıma! Adiler ya bitirecekler seni!

12. Kedi paylaş, kedi sevmeyenler hoş karşılanmaz.

13. Görgüsüz gibi paralı, arabalı, lüks ortamlı paylaşım yapma. Layk verirler ama arkandan çok sayarlar.

14. Sevgilinle ya da eşinle kurgu pozlar verme. Hemen hatır kalmasın diye 200 layk verip, "canım çok tatlısınız" diyorlar ama arkanızdan bin kahkaha atıyorlar. Dost acı söyler.

15. Son olarak "selfie"yi mükemmel bir kare yakalamadığın sürece çekme. Şimdi dönüp hesaplarını tekrar bir kontrol et, inşallah çok geç değildir senin için.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
katilice

Sıkıcı

aybike-dilara-dagli

Küt müsün ya? O sekizinci madde? Ne kadar kaba. "mış gibi yap" diye tavsiye mi olur? Ben de sahiden bir şey sanıp okudum yani sonuna kadar.

merlia

Paylaşmayın potogıraf falan ya :D

javier-murad

Hic biri yok

blanca-mazapanta

hello

Görüş Bildir