Instagram Şimdi de TikTok'u Kopyalıyor: Hikayelere Gelecek Yeni Birtakım Özellikler Üzerinde Çalışıldığı Ortaya Çıktı!

16PAYLAŞIM

Snapchat'ten çaldığı yetmedi, sıra TikTok'ta!

Dün gündeme bomba gibi bir tweet düştü!

Dün gündeme bomba gibi bir tweet düştü!
Dün gündeme bomba gibi bir tweet düştü!

Facebook çatısı altındaki Instagram'ın Snapchat'in filtreler özelliğini ''ilham aldığını'' hepimiz biliyoruz. Adamlar resmen gözümüzün önünde Snapchat'i bitirdi. 

TikTok ise aslında biz küçümsesek de şu an dünyada büyük bir trend haline geldi. Instagram kadar kullanıcı sayısı var. Ee Facebook da durur mu, TikTok'tan birkaç özellik aşırayım da daha popüler olayım, en çok beni kullansınlar, demiş zannediyoruz!

Jane Manchun Wong, dün bu haberi Twitter'dan paylaştı.

Söylediğine göre Instagram, TikTok'tan “ilham aldığı” bir Story özelliği olan “Klipler” üzerinde çalışıyormuş. Hatta çalışmalarına Temmuz ayından beri devam ediyorlarmış.

Biliyorsunuz, TikTok’ta kullanıcılar kısa videolar çekerek onları yavaşlatıp, hızlandırabiliyor, arkaya müzik ekleyebiliyor veya video birleştirebiliyor.

Instagram’ın Story'lerinde ise haliyle böyle detaylı video düzenleme özelllikleri yok. Fakat belli ki yakın zamanda gelecek!

Muhtemelen artık bundan sonra, Instagram kullanıcıları tıpkı TikTok'ta olduğu gibi videolarına müzik ekleyebilecek...

Ve yine videolarını hızlandırabilecek ve zamanlayıcı ekleyebilecek... 

Jane Manchun Wong'un söylediğine göre bu hiç de şaşırtıcı değil, çünkü TikTok sosyal medya alanında yükselen bir yıldız ve Instagram / Facebook, rakiplerini klonlamaya çok önceden başladı.

Belki de bu özellik hala test aşamasında olduğu için Instagram'ın ancak TikTok'taki efekt ve filtrelerden ilham alamayacağını söylemek mümkün.

Yine de şu an kimse neler olacağını kestiremiyor, bekleyip göreceğiz.

Özellikle son haftalarda ülkemizde de çok fazla TikTok videosuna rastlıyoruz, uygulama mağazalarında da ilk sıralardan düşmemeyi başarıyor TikTok.

Instagram'ın, Snapchat'in başına gelenlerin aynısını TikTok'a da yaşatması mümkün müdür bilemiyoruz. TikTok kullanıcısı, Instagram kullanıcısından oldukça farklı. Sizce neler olacak? Yorumlarda düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
toolss

İkisi de birbirinden bok!

tipikbikova

Bende diyorum ki hikayelerim neden görülmüyo normalde 200küsür kişi görürken 10 saat boyunca sadece 20 kişi görmüş hikayemi. Erkek arkadaşımın profilinde hikaye paylaşmamışım gibi gözüküyor. Bu güncellemeleri yaparken uygulamaya zarar vermeseler keşke.

Görüş Bildir