Görüş Bildir
Haberler
Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur? Instagram Hesabı Dondurma Linki...

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur? Instagram Hesabı Dondurma Linki...

CansinA
27.01.2022 - 15:46

Instagram, son yıllarda ülkemizde en çok kullanılan uygulamalar arasında yerini koruyor. Kullanıcı sayısı Türkiye'de de oldukça fazla olan Instagram, hesaplarını kalıcı olarak silmeden askıya almak isteyen kullanıcılarına hesaplarını dondurma şansı tanıyor. Hesabını tamamen silmek ve kaybetmek istemeyen kullanıcıların bir süre uygulamadan ve hesaplarından uzak kalmasına olanak sağlayan dondurma işlemi nasıl gerçekleştirilir? Instagram hesap dondurma nasıl yapılır? gibi soruların cevapları ve detaylar haberimizde. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ülkemizde ve Dünya genelinde kullanımı oldukça yaygın olan Instagram, kullanıcılarına hesaplarını tamamen kaybetmeden istedikleri süre boyunca hesaplarını dondurma, askıya alma fırsatı sunuyor. Peki Instagram'da hesap dondurma işlemi nasıl gerçekleştirilir? Hesabı silmeden sadece nasıl dondurabiliriz? İşte detaylar...

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram uygulaması hesabın dondurulma veya silinme işlemini uygulama üzerinden gerçekleştiremiyor. Hesabınızı dondurmak için telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan kullandığınız tarayıcı üzerinden Instagram resmî web sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Bundan sonra izleyeceğiniz adımlar ise şu şekilde;

  • Instagram kullanıcı adınızı ve Instagram şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapın.

  • Açılan Instagram ana sayfasının sağ üst kısmında yer alan profil fotoğrafınıza tıklayın.

  • Açılan başlıklar arasında 'Ayarlar' ibaresine ardından 'Profili Düzenle'ye tıklayın.

  • Profili düzenle dedikten sonra açılan sayfanın en altında mavi renkle karşınıza 'Hesabımı Geçici Olarak Kapat' yazısı çıkacak ve oraya tıklamanız gerekecek.

  • Ardından karşınıza hesabı neden kapattığınıza dair 'Hesabını Neden Kapatıyorsun' sorusu çıkar.

  • Sorunun yanındaki veya altındaki seçeneklerden size uygun olanı seçerek Instagram şifrenizi tekrar girin.

  • Hesabı neden kapattığınıza dair seçeneği seçtiğinizde Hesabı Geçici Olarak kapat seçeneği çıkar, seçeneğe tıklayarak hesabınızı kapatabilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Linki

Instagram Hesap Dondurma Linki

Hesabınızı dondurmanızın ardından hesap askıya alınacağı için, siz tekrar açana kadar beğenileriniz, yorumlarınız ve hesabınız diğer kullanıcılar tarafından görülemeyecektir. Dondurulan hesabın kendiliğinden silinmesi söz konusu değildir. Dilediğiniz zaman kullanıcı adı ve şifrenizle uygulamaya giriş yaparak hesabını aktif hale getiebilirsiniz.

Instagram hesabınızı dondurma linki için tıklayın.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın