Görüş Bildir
Haberler
Instagram'dan Yeni Özellik: Telefon Olmadan Hesabı Doğrulamanıza Yardımcı Oluyor

Instagram'dan Yeni Özellik: Telefon Olmadan Hesabı Doğrulamanıza Yardımcı Oluyor

İlhan Güzel
26.11.2021 - 01:11

Çoğu sosyal medya platformu, hesabınızı oluşturmaya devam edebilmeniz için bir telefon numarası veya en azından bir tür e-posta adresi vermenizi gerektirecek şekilde yapar. Bu, insanların toplu olarak her türlü korkunç şeyi yapabilecekleri sahte hesaplar oluşturmasını engelleyebilecek türden bir şey olduğu için önemli kabul edilir ve bu, bir sosyal medya hesabı açmanın nedenlerinden biridir. 

Alessandro Paluzzi'ye göre Instagram'ın, bunu daha az sorun haline getirebilecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik, bir telefon numarası kaydetmenize ve sizi tanımlamak için kullanılacak benzersiz bir kod oluşturmanıza olanak tanıyor. Bu kod cihazınızda saklanır ve hesabınıza erişmenize ve her şeyin göz önünde bulundurulduğu ve dikkate alındığı çok daha kolay bir şekilde yenilerini oluşturmanıza ve doğrulamanıza yardımcı olabilir.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Hesabınıza erişmek için bir SMS almak için beklemenize gerek kalmayacak.

Hesabınıza erişmek için bir SMS almak için beklemenize gerek kalmayacak.

Bu sorunların birçoğu, birisi veya diğerinin cihazınıza erişmesi durumunda ne olacağı gibi düşünmek önemlidir. Yalnızca cihazınıza sahip oldukları için hesabınıza erişebiliyorlarsa, bu, birkaç kişinin hesap güvenliğini tehlikeye atabilecek çok gerçek bir sorun olacaktır.

Ancak, 2FA gibi uygulanabilecek başka protokoller de vardır. Dahası, hesabınıza erişmeye çalışan kişinin önce telefonunuzun kilidini açabilmesi gerekecek ve açsalar bile bu özelliği kullanabilmek için ilk etapta şifrenize ihtiyaç duyacaklardır.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın