İnsanlık Adına Yine Utandık: Yolda Uyuyan Köpeği Ezen Servis Şoförü Arkasına Bile Bakmadı

 > -

Bursa'da bir güvenlik kamerasına yansıyan görüntüler kan dondurdu. Görüntülerde bir servis minibüsünün yolda yatan bir köpeği ezdiği ve yoluna devam ettiği görülüyor. Köpeğin ise bir süre sonra yolda hayatını kaybettiği yine güvenlik kamerasına yansıyor. 

Görüntülerin yayılması üzerine, köpeği fark etmediğini söyleyen sürücünün çalıştığı yerden işine son verildiği, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından da para cezasına çarptırıldığı açıklandı. 

DHA'nın aktardığı habere göre olay Bursa'da 3 gün önce gerçekleşti. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntüye göre, bir servis minibüsü, yolda yatan bir sokak köpeğinin üzerinden geçiyor.  Duraksamadan yoluna devam eden aracın ardından köpek, dakikalarca can çekişerek hayatını kaybediyor.

Sosyal medyada yayılan görüntüler hayvanseverlerin tepkisini çekti📹

Dikkat! Video şiddet içerikli görüntüler içermektedir. 

Sosyal medyada yapılan yüzlerce tepki yorumlarında hayvanseverler, servis şoförü hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti. 

Tepkiler üzerine bağlı olduğu kooperatifçe sürücünün işine son verildiği açıklandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi görüntüler üzerine harekete geçti.

Sosyal medya üzerinden görüntülerin ulaştırıldığı Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı görüntüleri ihbar kabul etti. Zabıta, servis minibüsünün sahibiyle irtibat kurulup, sürücüye ulaştı. Servis minibüsü sürücüsüne, üst tutarlı para cezası uygulandığı ve sürücünün araç sahibine köpeği fark etmediğini söylediği öğrenildi.

Servis şoförünün işten çıkarıldığı aktarılıyor, korkunç olaya ise tepkiler sürüyor👇

Bu Haber ile İlgili Linkler

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir