İnce'nin TRT Eleştirilerini Bozdağ Cevapladı: 'Daha Gelmeden Medyanın Sesini Kısmaya Çalışıyorlar'

 > 
203PAYLAŞIM

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ,Yozgat'ta Akdağmadeni Belediyesi ziyareti sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme dair açıklamalarda da bulunan Bozdağ, cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin TRT'yi eleştiren sözlerine karşılık 'Bunlar daha gelmeden medyanın sesini kısmak için kaba kuvvete başvuruyorlar' dedi.

'İnce efelenerek, kabadayılık yaparak kendine bir yer edinmeye çalışıyor'📹

Anadolu Ajansı'nın aktardığına göre, Muharrem İnce'nin TRT'yi hedef gösterdiğini söyleyen Bozdağ, İnce'den güç alanların TRT'nin aracına saldırdığını iddia etti:

"Sayın İnce efelenerek, kabadayılık yaparak, etrafa tehdit salarak kendine bir yer edinmeye çalışıyor. Bu yanlıştır, TRT'yi uzunca bir zamandır konuşmalarında hedef gösteriyor. Bundan güç alanlar TRT aracına saldırdılar. Bu söylemlerden etkilenen kendini bilmezler daha büyük bir suça karışmaları söz konusu olabilir. Buradan herkesi sağ duyulu olmaya, konuşmalarında insanları kurumları hedef almadan programlarını anlatmaya davet diyorum."

'TRT olunca diğer medya kuruluşları sustu'

TRT'ye yapılan saldırının ifade hürriyetine, basın özgürlüğüne yapılmış bir saldırı olduğunu söyleyen Bozdağ, diğer medya kuruluşlarının sessiz kaldığını söyledi:

"TRT söz konusu olunca diğer medya kuruluşları sustu. Başka bir medya kuruluşuna TRT'ye yapılan saldırının benzeri olsaydı yeri göğü inletirler. Bunlar demokrat geçiniyorlar biz gelirsek medya daha özgür olur diyorlar. Ama görüyorsunuz ki daha gelmeden medyanın sesini kısmak için kaba kuvvete başvuruyorlar. Böyle tehditlerle, kışkırtmalarla milletin evlatlarına suç işletmesinler."

Bekir Bozdağ'ın açıklamaları sosyal medyanın gündemine👇

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir