İmla Kurallarını Unutan MEB ve Ziya Selçuk Sosyal Medyada Topa Tutuldu

 > 
540PAYLAŞIM

Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinde, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un ise sosyal medya paylaşımında "de" bağlacı ve ekini hatalı yazmaları eleştiri konusu oldu. 

Milli Eğitim Bakanlığı “Telafide Ben de Varım” ismli yaz telafi eğitim programını duyurdu.

Bakanlık, program için telafidebendevarım.meb.gov.tr sitesi açarak, programla ilgili bilgileri paylaştı. Bakanlık, program için “Telafide Ben de Varım Faaliyet Haritası” başlıklı bir görsel paylaştı. Bakanlık paylaştığı bu görsele “Telafide bende varım” yazarak “ben de” kelimesindeki “ de” bağlacını ayırmadı.

Yazım hatası gelen uyarıların ardından düzeltildi👇

Milli Eğitim Bakanı Selçuk da yanlış yazdı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da Twitter üzerinden “Telafide Ben de Varım program ile ilgili yaptığı paylaşımda "-de" ekini doğru yazamadı. Selçuk, “Telafi de Ben de Varım” yazarak "-de" ekini birleşik yazması gerekirken ayrı yazdı.

Bakan Selçuk'a sosyal medyadan gelen eleştirilerden bazıları şöyle 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erci-e

"Telafi var, sen var, ben var" olabilir yeni slogan. Evet, en güzeli böyle eksiz sözcükler ile bir şeyler yazın siz. Cehaletiniz açığa çıkmaz.

adamolunlan

Şu adamı sözelden kpssye sok yemin ederim barajı bile zar zor yakalar. Aldığı puanla da bir bokta olamaz. Hatta bırak barajı sınava bile yetişemez mk. Samimi söylüyorum yetersizlik, beceriksizlik, gaf rekoru kırıyor.👏🏻👏🏻😒

rendan34

"Başkanlık sistemi için BEN DAVARIM, SEN DAVAR MISIN" argümanları canlandı gözümde.

mamutto

Telafi kimmiş? Telafi diye bir arkadaşı var belki :D

telliogullarindan_seferiogulla

Yalan yok ben eskiden -de/-da yazarken kafam karışırdı kuralları fazla anlayamazdım , bir yerde -de veya -da varsa o olmadan cümleyi okurum eğer anlamlı ise eki ayırırım .Cümle ek olmadan anlamsız ise birleşik yazarım . Benim yaptığım koşullandırma yanlış mı acaba ?

Görüş Bildir