İmamoğlu'ndan 'Ayasofya' Açıklaması: 'Yüz Binlerce İnsanın İşsiz Kaldığı Bir Ortamda Bu Tartışmayı Açmak Niye?'

 > 
192PAYLAŞIM

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fox TV'de İsmail Küçükkaya İle Çalar Saat programına katıldı. İmamoğlu, Ayasofya tartışmalarının Türkiye'nin gündemi olmadığını belirterek, "Bugün yüzde 97 oranında turizmin donduğu, otellerin kapandığı, turizmin dip yaptığı, yüz binlerce insanın işsiz kaldığı bir ortamda bu tartışmayı açmak niye?" dedi.

'Ayasofya 1500 yıllık tarihi bir emanet'

FOX TV'de İsmail Küçükkaya İle Çalar Saat programına katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gündeme dair önemli açıklamalar yaptı.

İmamoğlu, Ayasofya tartışmaları ile ilgili şunları söyledi:

"Ayasofya 1500 yıllık tarihi bir emanet. Dünyanın mirası bu, muazzam bir eser. Bu manada simgeleşmiş bir alanı, bizim orada ezan-ı şerifimiz okunuyor her vakitte, yanında İslami eserlerin sunulduğu külliye tarafı var. Şimdi siz bugün yüzde 97 oranında turizmin donduğu, otellerin kapandığı, turizmin dip yaptığı, yüz binlerce insanın işsiz kaldığı bir ortamda bu tartışmayı açmak niye? Türkiye'nin gündemi değil. Bizim konumuz mu şu anda? Ayasofya bizim onurumuzdur, bize emanettir, 1500 yıllık tarihten emanettir. Bu süreci siyasallaştırıp, siyasi zeminde konuşan sürece ihanet eder."

'Her kuruşun hesabını vereceğiz dedik. Her şeyimiz toplumun önünde'

Yakında görevinin birinci yılının dolacağını kaydeden İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İstanbul çok önemli bir kent. Yakında bir yılımız dolacak. Üç aydır pandemiye odaklıyız. Belediyeciliği bir kenara koyup, ihtiyaçlara ve sosyal yardımlara odaklandık. Dokuz aylık belediyeciliğimizde iş ürettik. Büyük bir anlayış değişimine kavuştu İstanbul. Şeffaflık, adalet var. İstanbul, Türkiye'nin motor gücü. Her kuruşun hesabını vereceğiz dedik. Her şeyimiz toplumun önünde."

'Devlet her gün bizi denetliyor, ciddi bir akıl tutulması var'

İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Devlet her gün bizi denetliyor. Ciddi bir akıl tutulması var. Hedef hizmet etmek. Engelleme, işe mani olma, kredi onaylamama var. Ne ben ne Mansur Bey buna sığınacak değiliz. Altyapı konularında çare üretiyoruz, finansman buluyoruz, bulacağız."

İBB taksi kiralama modelini getirecek

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir