İlk Sevgiliden Ömür Boyu Akılda Kalacak 10 Şey

 > -

Siz unuttum sanırsınız... Ama unutmamışsınızdır.

1. Heyecan

İlk sevgilinden sonraki tüm sevgilillerinde o ilk heyecanı, kalp atışlarını, adını bir türlü koyamadığın tutkuyu ararsın ama zordur bulmak. Çünkü belki de bu dediklerinin hepsinin sebebi onun ilk olmasıdır. Daha önce hiç böyle bir şey yaşamamış olmandır onu bu kadar heyecanlı, tutkulu ve çarpıcı kılan. Eğer sonraki ilişkilerinde ilk aşkının sana hissettirdiklerini ararsan işin zor, çünkü bulamazsın.

2. İlk öpücük

Daha sonra belki çok öpüşmelerin olur ama o ilk öpücük çıkmaz aklından. Sanki sonraki öpüşmelerinin tüm heyecanını o belirler artık.

3. Kokusu

İlk defa bu kadar yakınına girip aldığın bir kokuyu, sıcaklığını, hissettirdiklerini bir daha unutman kolay olmaz. Ya onun gibi kokmaz hiç kimse ya onun kadar sıcak değildir.

4. "Seni seviyorum..."

Hayatınızda belki ailenizin söylediklerinin dışında duyduğunuz en anlamlı sözcüklerdir. Yakın zaman kadar hiç tanımadığınız birinin, sırf size siz olduğunuz için seni seviyorum demesi. Onun kadar özel hissettirmez başka hiçbir şey.

5. Elinin sıcaklığı

İnsanın vücut ısısı nedir? Ama sevgilininki 100 dereceye yakındır, elini ilk tuttuğunuzda hissettiğiniz budur. Sonraki el tutuşlarda derece gittikçe düşer ve sonunda alışkanlık olur. Ama o 100 derece hiç çıkmaz aklınızdan.

6. Gülümseme

Size bakan bir çift göz ve yanınızda olmanın verdiği huzur, güven ve mutluluk ile kocaman bir gülümseme. İlk sevgilinize ait bu detayı da unutmanız kolay olmayacak.

7. İlk kavga

Ne kadar olumsuz çağrışımları olsa da ilk kavgada yaşanan o kendini anlatamama, kavganın sonunda giderken arkasından bakıp "ya dönmezse" diye kendini kötü hissetme, sizi siz yapan şeylerdendir ve unutulmazlar arasındaki yerini alır.

8. İlk ayrılık

Eğer ilk sevgiliniz ile evlenmemişseniz, ilk sevgilinizden size kocaman bir ayrılık ve ardındaki acı da yadigar kalacaktır.

9. Yokluğunun hüznü

Onun olmadığı günlerde yaşadıklarınızı bir siz bileceksiniz ve vbir daha bunu yaşamamak için dersler çıkaracaksınız... Ama olmayacak.

10. Ve hiç dolmayacak boşluk

İlk sevgilinizi yıllar sonra unutmuş olacaksınız ya da öyle düşüneceksiniz. Ama onun içinizde giderken bıraktığı o doldurulamaz boşluk yer yer hatırlatacak size kendisini. Ve yukarıdaki şeyler üşüşecek aklınıza bir bir.

Yine geldi aklımıza hayırsız...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
glazada

Ya çok gereksiz bir paylaşım olmuş ya da ben çok odunum.

uzaktan-kokarca

GAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAY

kelmahmuttt

tamda boyle yer ettı aq şerefsizi

guvenimo

9. fotoğraf olmamış "yokluğun hüznü" değil o başka bişey :)

salim.silahsor

doğru insan olmadığı sürece ilk diye bir şey yoktur.. Bence ilk sevgi vardır. yani öyle hoşlanmak yada ilgi duymak demiyorum.. ilk defa sevmek diyorum. işte o zaman ilk ve sonu yşarsın :)

Görüş Bildir