İlk Dikkatinizi Çeken Hayvan Karakteriniz ile İlgili Neler Ortaya Koyacak Merak Ediyor musunuz?

61PAYLAŞIM

Kişilik, özellikle psikolojinin karmaşıklığı ve her bir insanın kendi içindeki çekirdeği ile harmanladığı için özellikle zor bir kavramdır. Çevremizdekilerden, yaşadıklarımızdan sürekli olarak etkilenir, evrilir ve değişiriz... 

2015 yılında karakter özellikleri üzerine, görseller ile ilgili bir çalışma yürüten araştırmacılar belli bazı sonuçlar ortaya koymuşlar. Buradan yola çıkarak insanların gözüne çarpan, onların dikkatini çeken görsellerin; kişisel geçmişleri, çatışmaları, bu dünya ile kurdukları ilişkiyi yansıttığını tespit etmişler. Biz de sizler için hazırladık. 

Bakalım kişilik özellikleriniz ortaya bir bir dökülecek mi?

Şimdi en fazla 5 saniye olmak üzere bu görsele bakın ve dikkatinizi ilk çeken hayvanı aklınızda tutun!

Bu gördüğünüz, bir bakıma dikkatinizi çeken görsel sizinle ilgili bazı özellikler ortaya koyacak...

1. Atlar genellikle tutkularınızın peşinden koşmayı simgeleyen bir yaşam gücünü simgeler.

At ayrıca, içgüdüleriyle hareket eden doğasının peşinden gitmek ile toplumsal olarak kabul edilebilir bir seviyede evcil kalmak arasındaki dengeyi kurmak isteyen birini sembolize eder.. 

Bunların yanında, ilk bakışta bir at silüeti fark edenler heyecan dolu, güçlü bir cinsel enerjiye sahiptir.

2. Eğer ilk bakışta bir horoz gördüyseniz kendinizi ön planda tutmayı seven, oldukça girişken biri olabilirsiniz.

Fakat bu kendini beğenmişlik olarak yanlış anlaşılmasın. Tıpkı yüzyıllar boyu sabahları gösterdikleri güvenilebilirlik ile tanınan horozlar gibi, toplumsal sorumluluk sahibi, evliliğinde sadık, cesaretli, merhametli ve öz güvenlisinizdir. 

Kendinizi ortaya koymayı seviyor olabilirsiniz ama bunu yapmak için de iyi özelliklere sahipsiniz.

3. Bir yengecin varlığı insanlara varmak istedikleri hedeflere giden direkt ve doğru yolları hatırlatır.

Yengeci fark eden insanlar da tıpkı onlar gibi hedeflerine odaklanır fakat gerektiği yerlerde kendilerini biraz değiştirerek yan yan yürümeyi de bilirler. 

Hem sürünün bir parçası olmanın önemini hem de yalnızken kendi kendini dinlemeyi iyi bilirler. Yengeçler kendi kabuklarına ve özel alanlarına çekilmeleri gereken yeri çok iyi bilen hayvanlardır.

4. Gördüğünüz ilk hayvan bir peygamber böceği olduysa, siz sakinlik, sessizlik ve huzuru ön planda tutan bir bireysiniz.

Dış dünyadan gelen kaos ve gürültüden öylesine yorulmuşsunuz ki, sesi kısıp kendi içinizdeki ses ile vakit geçirmeyi arzuluyorsunuz. Hayatınızı kendi arzu ettiğiniz hızda yaşayabilmek için hem güç sarf ettiniz hem de motivasyon yarattınız. 

Büyük kararlar vermeden önce etraflıca düşünmeden hareket etmezsiniz, fakat gerektiği yerde içgüdülerinize dayanarak hızlı karar vermeyi de iyi bilirsiniz.

5. Kurt görenler iç dünyalarında gizli kalan vahşi ruhu asla bırakmıyor.

Eğer gözünüze çarpan şey bir kurt yüzü ise, siz uyum ve disiplin arasındaki dengeyi çok iyi kuran, düzenli biri olabilirsiniz.

Kendi öngörülerinize güvenebilme yeteneğiniz sayesinde, başkalarıyla duygusal anlamda güçlü bağlar kurmanız oldukça hızlı gerçekleşebiliyor. Oldukça zekisiniz, ayrıca etrafınızda oldukça yakın ve sadık bir arkadaş ve aile çevresi her zaman bulunuyor. En kötü yanınız ise zaman zaman fazla rekabetçi olmanız.

6. Bir köpek gördüyseniz muhtemelen kendinize karşı biraz daha nazik, daha dürüst davranmanın vakti gelmiş olabilir.

Son zamanlarda kendinize olan saygınızı ya da güveninizi kaybetmiş olma ihtimaliniz var. İçinizde dopdolu bir heyecan, sevebilme yeteneği ve isteklilik var, işte bu yüzden kimse sizin modunuzu düşüremiyor. 

Öz verili, kibar, sevgi dolu ve narin yaklaşımlarınız her durumda kendini göstermeyi başarıyor.

7. Bir kartal gördüyseniz spiritüel yolculuğunuzdan biraz kopmuş olabilirsiniz.

Kalbinizden gelen seslere tekrar kulak vermeye başlamanız gerekiyor. İçinizde barındırdığınız hedefleri serbest bırakmak için kapıları açıp kendi yolunuzu tekrar bulmalısınız. 

Kendinizi bulduğunuz zaman, bu kartal sizin doğanızda tekrar ortaya çıkacak ve bu dünyanın boyutlarını dengelemeye yardımcı olacaktır. Hava kadar özgür ama aynı zamanda ayakları yere basan birisiniz. Kendinize hem zihinsel hem de fiziksel anlamda iyi bakmayı biliyorsunuz.

8. Kelebek görenler değişimi sever, sonucunda kendini iyi hissetmeyi daima başarırlar.

Hayatta yaşadığınız ya da yaşanan olayları çabukça kavrayıp, kabullenip buna ayak uydurabiliyorsunuz. 

Fakat bir yanınız da oldukça hassas ve en basit durumlardan bile mutsuz olabiliyor. Diğer bir özelliğiniz ise fiziksel ışıltınızın her zaman olması ve çevrenizdeki herkese neşe ve mutluluk getirmeyi başarmanız.

9. Güvercini fark edenler ise kendini özgürce rüzgara kaptırmayı ve yaşadıkça öğrenmeyi sevenlerdir...

Barışın ve huzurun simgesi olan güvercini fark ettiyseniz, öğrenmeye ve yeni yerlere her zaman açıksınız demek olabilir. Etrafınızdaki kişiler nazik ve öz verili oluşunuzu her zaman fark ederler. Öte yandan masumiyetiniz etrafınıza kötü niyetli insanları toplayabilir. Yani bu gönlü zengin halinizi bazen kontrol altında tutmayı ve her ortamda belli etmemeyi öğrenmeniz gerekiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mehmet-ates15

Güvercin gören oldu mu ya bence gözükmüyor

alpozturk

ben hamsi gördüm ama yok sanırım

fenatavsan

kelebek gördüm

hakan-a.

bariz bir şekilde kurt görünüyor ))

Görüş Bildir