Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İlk Defa İsrail'i Hedef Alan IŞİD Golan Tepeleri'ne Saldırdı

 > 
44PAYLAŞIM

Golan Tepeleri'nde İsrail ordusuna bağlı devriye ekibine roket ve hafif silahlarla ateş açıldı. Bunun İsrail kontrolündeki topraklarda İsrail askerlerine IŞİD tarafından açılan ilk ateş olduğu belirtilirken, İsrail'e ait savaş uçakları, Golan Tepeleri'nin güneyinde yer alan ve IŞİD tarafından kullanıldığı iddia edilen metruk bir Birleşmiş Milletler binasını vurdu.

İsrail tarafından yapılan açıklamada dün yapılan açıklamada İsrail ordusuna bağlı devriye ekibine Golan Tepeleri'nin güneyinde roket ve hafif silahlarla ateş açıldığı bildirildi. 

Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı saldırıyı IŞİD'e bağlı “Yermuk Şehitleri” adlı grubun gerçekleştirdiği ihtimali üzerinde durulduğu ifade edildi.

Uluslararası haber ajansı AFP, bunun İsrail kontrolündeki topraklarda İsrail askerlerine IŞİD tarafından açılan ilk ateş olduğunu belirtti.

Saldırının ardından İsrail IŞİD tarafından kullanılan metruk bir BM binasını vurdu

Saldırının ardından İsrail ordusundan konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapıldı. 

İsrail ordusuna ait savaş uçaklarının Golan Tepeleri'nin güneyinde yer alan ve IŞİD tarafından kullanıldığı iddia edilen metruk bir Birleşmiş Milletler (BM) binasını vurduğu bildirildi.

Açıklamada, vurulan binanın dün İsrail askerlerine Suriye'den düzenlendiği kaydedilen saldırıda üs olarak kullanıldığı öne sürüldü ve "İsrail ordusu, İsrail halkının güvenliği ve egemenliğinin ihlal edilmesine asla izin vermeyecektir" denildi.

AA, AFP ve Sputnik

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir