Görüş Bildir
Haberler
İlave Tediye Ödemesi Nedir, Kimler Yararlanır? 2022 Tediye Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

İlave Tediye Ödemesi Nedir, Kimler Yararlanır? 2022 Tediye Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Kamuda işçi statüsünde çalışan vatandaşlar, yılda dört taksitle ödenen ilave tediye ödemelerinden yararlanıyor. 6772 sayılı Sayılı Kanun Kapsamına Giren Kurumlarda Çalışan İşçilere verilen tediye ek ödemelerinin yeni yılda ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Kamudaki işçiler, ‘tediye ödemeleri ne kadar?’ ve ‘tediye ödeme tarihleri belli oldu mu?’ sorusuna cevap arıyor. İşte 2022 tediye ödemeleri hakkındaki son gelişmeler…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sözlük anlamı olarak ‘ödeme, para gibi bir şey verme’ manasını gelen tediye, kamudaki işçilerin hesaplarına yatırılıyor. İşçiler, tediye ödeme tarihlerini araştırıyor. Tediye tutarları ve tediye ödeme tarihleri, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giriyor.

2022 Tediye Ödeme Tarihleri Belli Oldu mu?

2022 Tediye Ödeme Tarihleri Belli Oldu mu?

2021 yılında 4 taksit halinde yatırılan tediye ödemeleri 29 Ocak, 11 Mayıs, 16 Temmuz, 17 Aralık tarihlerinde yapılmıştı. Bu yıl yapılacak taksit planlamasına ilişkin önümüzdeki günlerde bir açıklama yapılması bekleniyor.

Tediye Kimlere Ödenir?

Tediye Kimlere Ödenir?

İlave tediye ödemelerini kimler alır, hangi kurumlar ilave tediye ödemesi yapar araştırılan bir konu oldu. 52 günlük ikramiye ödemeleri her işçiye verilmiyor.

6772 sayılı Devlet ve Ona Bağlı Müesseselerde Çalışan İşçilere İlave Tediye Yapılması Hakkındaki Kanunun içinde olan aşağıdaki kapsama giren kurumlardaki kadrolu kamu işçilerine ilave tediye ödemesi yapılır:

Sermayesinin yarısından fazlası devlete ait olan kurum ve kuruluşlar,

Kamu iktisadi teşekkülleri,

Genel ve katma bütçeli kurumlar,

Özel bütçeli idareler,

Belediye ve özel idareler 'hizmet akdi' ile çalışan işçiler.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
2
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın