Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Araştırmalar İkinci Çocukların Suç İşlemeye Daha Meyilli Olduğunu Söylüyor!

-

İlk çocukların ikinci çocuklara göre daha zeki olduğunu duymuştuk. Peki, ikinci çocukların suç işlemeye daha meyilli olduğunu biliyor muydunuz? Hadi buyurun detaylara.

Kaynak: http://vt.co/lifestyle/new-research-reve...

Araştırmalara göre ikinci çocuklar disiplin suçlarına daha yatkın!

MIT'in raporları da ikinci çocukların daha isyankar olduğunu doğrular nitelikte. Araştırmacıların yüzlerce kardeşten topladığı bilgiler, ikinci çocukların yüzde 25-40 oranında başlarını belaya soktuğunu söylüyor.

Araştırmacılar: "2 ya da daha fazla çocuğu olan ailelerde, ikinci erkek çocuk %20-40 oranında disiplin cezası alıyorlar ve ilk çocukla kıyaslandığında hapishaneye girme ihtimalleri daha fazla" diyor.

NPR: "Yetişkin insanlar ilk çocukların rol modelleri oluyorlar. İkinci çocukların rol modelleri ise belki kendilerinden 2 yaş büyük olan abla/abileri oluyor" diyor.

Ebeveynlerden az ilgi görmesi ve abla/abisiyle bir rekabet içinde olması, ikinci çocukları daha asi yapıyor. Bu asi tavırları yüzünden de okulda başlarını belaya sokma ihtimalleri ve günün birinde yasalara karşı gelmeleri olasılığı artıyor.

"İlk çocuklar ikinci çocuk dünyaya gelinceye kadar kesintisiz bir ilgi görüyor. İkinci çocuğun oluşu, ilk çocuktaki ebeveyn yatırımının süresini uzatıyor."

Tabii ki bu araştırmalar ikinci çocukların hepsi asi olur ve bir gün hapse düşer demiyor. Tüm bunlar bireyin mevcut aile düzeni ve kişinin karakterini ne yönde geliştirdiğiyle alakalı. 

Araştırmacılar: "Sadece küçük bir azınlık, 10 kişiden 1'i, 20 kişiden 1'i gibi, gerçek anlamda belaya bulaşıyor" diyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hipergrafi

Zaten amatör bir gözle bile görülebiliyor büyük kardeşlerin nispeten daha sakin bir karakter yapısındayken küçüklerin onları bastıracak şekilde daha sivri, daha fırlama karakter yapısına sahip oldukları. Ben bu tipik farklılığı her zaman ilk çocuğun evdeki tek çocuk olarak yalnız geçirdiği dönemden kaynaklanan bir içe kapanıklığa, ikinci çocuğun ise sosyalleşebileceği bir abi yada ablanın olduğu eve doğuyor oluşundan kaynaklı daha dışa dönük olma haline yormuştum. Ama büyük kardeş birer yetişkin olan anne babasını örnek alırken küçük kardeşin çocuk yaştaki abi/ablasını rol model alıyor olma teorisi daha mantıklı geldi.

shawlockwood27tgmail.com

Sshaw Lockwood'dan nasıl kredi aldım. adım Shaw Lockwood, bu aracı tüm kredi arayanları çok dikkatli olmaları konusunda uyarmak için kullanmak istiyorum çünkü her yerde dolandırıcılık var. Birkaç ay önce çok gergindim ve çaresiz olduğum için birkaç çevrimiçi borç veren tarafından dolandırıldım. Umudumdan vazgeçtim ve bir arkadaşım beni 72 saatlik çalışmadan sonra stressiz olarak 145.000 Euro tutarında krediyle ödünç veren Bay Steve Money (Tanrı'dan korkan bir adam) olarak çok güvenilir bir borç verene yönlendirene kadar sinirlenmiştim. Postayla şirkete açıklarım ve bana tek söyledikleri, artık ağlamak değil çünkü bu şirketten borcumu alacağım ve onlarla bağlantıya geçme konusunda doğru kararı verdim. Kredi başvuru formunu doldurdum ve benden talep edilen her şeyle devam ettim. ve sürprizlerim için bana borç verdiler. Herhangi bir kredi türüne ihtiyacınız varsa, şu numaradan bize ulaşın: unitedloanservice@yahoo. com

hilalctn

evet bizimkilere beni sinirden siz hapise düşürürsünüz derken gerçek diyormuşum demek ki :D:D

Görüş Bildir