Görüş Bildir
Haberler
İhaleye Çıkıldı: 24 Haziran Seçimleri İçin 308 Milyon Oy Pusulası Basılacak

etiket İhaleye Çıkıldı: 24 Haziran Seçimleri İçin 308 Milyon Oy Pusulası Basılacak

Yüksek Seçim Kurulu, 24 Haziran 2018’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için ihale açtı. İhaleye son teklif verme süresi 10 Mayıs olarak belirlendi. Devlet Malzeme Ofisi’nin (DMO) YSK için açtığı ihale çerçevesinde toplam 308 milyon 318 bin 160 adet pusula bastırılacak. Cumhurbaşkanlığı seçimi için bastırılacak pusulada üstte fotoğraf, altta isim olacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Hürriyet'ten Neşe Karanfil'in haberine göre, DMO’nun yayımladığı ihale ilanına göre, Cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci oylaması için 77 milyon 79 bin 540 adet pusula bastırılacak. Seçimin ikinci oylamaya kalması halinde de yine aynı sayıda pusula temin edilecek. Seçimin ikinci oylamaya kalması ve ikinci oylamanın referandum şeklinde yapılması halinde diğer pusulalardan farklı olarak 2 renkli pusula olacak. Milletvekili seçimleriyle birlikte toplamda 308 milyon 318 bin 160 adet pusula bastırılacak. İlanda, cumhurbaşkanının birinci oylamada seçilmesi halinde ikinci oylamada kullanılacak birleşik oy pusulası baskı işinin yaptırılmayacağı belirtildi. İhale açık teklif usulüne göre yapılacak. İhaleye basım yeri Ankara ili sınırları dahilinde bulunan istekliler katılabilecek.

Adayların oy pusulasındaki sıralaması kurayla belirlenecek

Adayların oy pusulasındaki sıralaması kurayla belirlenecek

DMO’nun ihalesinde Cumhurbaşkanlığı pusulasının nasıl basılacağının teknik çizimine de yer verildi. Pusulanın üst kısmında adayların fotoğrafları, alt kısmında isimleri yer alacak. Bir aday için ayrılan iki çizgi arası 5.5 santim, adaylar arası boşluk da 0.75 santim olacak. Pusulanın en üstünde ‘CUMHURBAŞKANI ADAYLARI’ yazısı yer alacak. Cumhurbaşkanı seçimine katılacak adayların oy pusulasındaki sıralaması Yüksek Seçim Kurulu’nca çekilecek kurayla belirlenecek. Fotoğrafların arka fonu beyaz olacak. Arka fonda bayrak, resim, dini sembol yer almayacak.

İttifak yapan partiler yan yana yer alacak

İttifak yapan partiler yan yana yer alacak
İçeriğin Devamı Aşağıda

DMO’nun ihale şartnamesinde milletvekili seçimlerine yönelik pusula basımı kısmında ittifak yapan partilerin pusulada nasıl yer alacağı anlatıldı. İttifak yapan siyasi partiler kuraya ittifak olarak dahil edilecek ve oy pusulasında yan yana yer alacak. Bu partilerin ittifak içerisindeki sıraları da kurayla belirlenecek. Partilerin sütunlarının üzerinde dikdörtgen şeklinde ittifak unvanının yer alacağı ortak bir bölüm bulunacak. İttifakın unvanı yoksa, ittifak unvanı bölümüne yalnız ‘İTTİFAK’ ibaresi yazılacak.

Jeneratörler hazır tutulacak

Jeneratörler hazır tutulacak

İhale duyurusunda ihaleye katılacak olanlardan jeneratör için taahhütname de alınacak. Taahhütnameyle, makine ve teçhizatın elektrik güçlerini karşılayabilecek kapasitedeki jeneratörlerin basım işine başlanılmadan önce işyerinde çalışır vaziyette tutulacağına ilişkin beyan istenecek.

Seçim için 308 milyon oy pusulası basılacak olması sosyal medyada gündem oldu...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
355
136
28
12
7
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
BlackWater

Herhalde halife seçiyoz ki tüm müslüman alemi oy kullanacak.

selimreizzz

seçiyoruz derken :D

can

Ya hayvan gibi bir israf var. Ya da sahtekarlık, hile. Hangisi?

Pasif Kullanıcı

bi de yandaş firmaya verin de halihazırda oy kullanılmış olarak bassınlar.

Pasif Kullanıcı

gittim teknosadan 200 tl ye kartuslu yazici aldim mk cihazin yaninda da 2 adet kartus da hediye geldi bana verirler mi ihaleyi oturur basarim mk nasil giriyo... Devamını Gör