İBB Meclisi'nde AKP'li Yavuz Selim Tuncer'e İlginç Teklif: '23 Nisan'da İBB Başkanlık Koltuğuna Otursun'

 > 
292PAYLAŞIM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin AKP'li Meclis üyesi Yavuz Selim Tuncer, "Ben Esenler Belediye Başkanı olmak istemiyorum. Ekrem İmamoğlu İBB Başkanı olduysa ben bundan sonra İBB Başkanı olmak istiyorum" dedi. CHP'li üyeler, Yavuz Selim Tuncer'in 23 Nisan Çocuk Bayramı'nda bir günlüğüne başkanlık koltuğunda oturması için ortak önerge verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mart ayı oturumunda yaşanan bir tartışmada CHP’lilerin, “Esenler Belediye Başkanı mı olmak istiyorsun?” sorusuna yanıt veren Tuncer, “Ben Esenler Belediye Başkanı olmak istemiyorum. Ekrem İmamoğlu İBB Başkanı olduysa ben bundan sonra İBB Başkanı olmak istiyorum. Aynı Bekri Mustafa’nın Sultanahmet’e imam olması gibi. Esenler falan kesmez artık beni. Ben İBB Başkan adayı olabilirim” dedi.

CHP’li meclis üyelerinden 23 Nisan teklifi 🎥

Bunun üzerine CHP’li meclis üyeleri Nadir Günday, Fatoş Hamzalı, Umut Şenol ve Özgür Öz de Yavuz Selim Tuncer’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda başkanlık koltuğuna oturtulması için gündem teklifi sundu.

"En azından İstanbul halkı senede bir gün hizmet görmüş olur"

Tekrar söz alan Tuncer de, “23 Nisan’da geleceğim o koltuğa oturacağım ve atmış olduğunuz havuz başında bekleyen işçilerin geri alınması talimatı vereceğim. En azından İstanbul halkı senede bir gün hizmet görmüş olur” dedi.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir