Görüş Bildir
Haberler
Hz. Muhammed (S.A.V.) Ne Zaman Doğdu? Hz. Muhammed Doğduğunda Gerçekleşen Mucizeler Neledir?

Hz. Muhammed (S.A.V.) Ne Zaman Doğdu? Hz. Muhammed Doğduğunda Gerçekleşen Mucizeler Neledir?

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğum günü vesilesiyle Hz. Muhammed (S.A.V)'in doğumu ve doğduğunda gerçekleşen mucizevi hadiseler Müslümanlar tarafından merak edilmektedir. Peki, Hz. Muhammed (s.a.v.) ne zaman doğdu? Hz. Muhammed doğum tarihi nedir, doğum günü ne zaman? Hz. Muhammed doğduğunda gerçekleşen mucizeler neledir? İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Hz. Muhammed (S.A.V.) Mekke'de doğdu. 40 yaşında Peygamber oldu. 23 yıllık Peygamberlik hayatının 13 yılı Mekke'de, 10 yılı da Medine'de geçti. Medine'de 63 yaşında vefât etti. İslam dünyasının dini lideri Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in doğumu ve doğduğunda gerçekleşen mucizevi hadiseler Müslümanlar tarafından merak edilmektedir.

Hz. Muhammed Ne Zaman Doğdu?

Hz. Muhammed Ne Zaman Doğdu?

Hz. Muhammed (S.A.V.) Milâddan sonra 571 senesi, Fil Yılı'nda, 12 Rebiülevvel (20 Nisan) pazartesi gecesi sabaha karşı, Mekke'nin doğusunda bulunan 'Hâşimoğulları Mahallesi'nde, babasından kendisine mirâs kalan evde doğdu. Arapların takvim başı olarak kullandıkları 'Fil Vak'ası', Peygamberimiz (s.a.s.)'in doğumundan 52 gün kadar önce olmuştu.

Abdülmuttalib, torununun doğumu şerefine verdiği ziyâfette çocuğun adını soranlara:

'Muhammed adını verdim. Dilerim ki, gökte Hakk, yeryüzünde halk, O'nu hayırla yâdetsinler...' cevâbını verdi. Annesi de 'Ahmed' dedi. (Muhammed, üstünlük ve meziyetleri anılarak çok çok övülüp senâ edilen; Ahmed de Cenab-ı Hakk'ı yüce sıfatları ile öven, hamdeden kimse demektir.

Hz. Muhammed (S.A.V) Doğum Tarihi Nedir?

Milâddan sonra 571 senesi, Fil Yılı'nda, 12 Rebiülevvel (20 Nisan) pazartesi gecesi sabaha karşı, Mekke'nin doğusunda bulunan 'Hâşimoğulları Mahallesi'nde, babasından kendisine mirâs kalan evde doğdu.

Hz. Muhammed (S.A.V) Doğduğunda Gerçekleşen Mucizevi Olaylar Nelerdir?

Hz. Muhammed (S.A.V) Doğduğunda Gerçekleşen Mucizevi Olaylar Nelerdir?

İslam tarihçileri, Peygamberimiz (s.a.s.)'in doğduğu gece bir takım olağanüstü olayların meydana geldiğini naklederler. O gece İran Kisrâsı (Hükümdarı)'nın Medâyin şehrindeki sarayının 14 sütûnu yıkılmış, mecûsîlerin İran'da Istahrâbat şehrinde bin yıldan beri yanmakta olan 'ateşgede'leri sönmüş, Sâve (Taberiyye) gölü yere batmış, bin yıldan beri kurumuş olan Semâve deresi'nin suları taşmış, mecûsîlerin büyük bilgini Mûdibân korkunç bir rüya görmüş, Kâbe'deki putların yüz üstü devrildikleri görülmüştü. Gerçekten O'nun doğması ile bütün dünyada hüküm sürmekte olan cehâlet ve küfür ateşi sönmüş, putperestlik yıkılmış, zulmün baskısı son bulmuştur.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
34
19
10
7
6
4
4
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın